
Lehetőség a sportolóknak, és az újoncoknak is
Fotó: Haáz Vince
Noha a járványügyi előírások nem teszik lehetővé, hogy az elképzeléseknek megfelelően működjön a vasárnap Marosvásárhely szomszédságában átadott sátortetős jégpálya, csütörtöktől már megkezdik a gyermekek hokioktatását.
2021. február 17., 15:332021. február 17., 15:33
2021. február 17., 17:002021. február 17., 17:00
Főként a gyermekek oktatására fordítanak nagy hangsúlyt a Marosvásárhely és Marosszentgyörgy határában átadott sátortetős jégpályán – tudtuk meg a Székelyföldi Jégkorong Akadémia igazgatójától. Nagy Attilánál arról érdeklődtünk, hogy a frissen átadott jégpályával milyen elképzeléseik vannak. Mint mondta,
amelynek tagjai eddig Hargita megyei pályákon edzettek. Csütörtöktől azonban megkezdik a hokioktatást azoknak a gyerekeknek is, akik most jelentkeztek az edzők felhívására.

A nemzeti újrakezdés évében az egyik legfontosabb összekovácsoló erő a sport – mondta a Marosvásárhely és Marosszentgyörgy határában épült, a megye első sátortetős műjégpályájának avatóján Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára.
Nagy Attila sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy a jelenlegi járványügyi intézkedések miatt Marosvásárhelyen egyelőre nem tudták megkezdeni a máshol nagyon népszerű korisuliprogramot, amelynek keretében
Ez a foglalkozás nem helyettesítené a tornaórát, hanem egy plusz mozgást biztosítana a kisiskolásoknak. Az igazgató elmondta, hogy ennek előkészítése alapos szervezést igényel, és mivel a pálya csak április végéig tart nyitva, lehetséges, hogy csak a következő tanévtől tudják megvalósítani. A zöld járványügyi besorolásba került Csíkszeredában, ahol már minden iskolás visszatérhetett az oktatási intézményekbe, újraindítják a korisuliprogramot.
Ami a közkorcsolyázást illeti, Nagy Attila szerint erre egyelőre, a járványügyi előírások miatt nincs lehetőség Marosvásárhelyen, de a többi fedett sátortetős jégpályán sem. Amennyiben az intézkedések változnak, döntenek majd ez ügyben is.
A jégfelület egyébként április végéig lesz használható, ezt követően felolvasztják, és előreláthatóan szeptember végén, október elején fog újra működni a jégpálya, hiszen szeretnék biztosítani az évi nyolc hónapos edzési lehetőséget a hokisoknak.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
Mielőbbi hosszabb tűzszünet és tartós béke szükségeségét hangsúlyozta az orosz–ukrán háborúban Magyar Péter miniszterelnök szerdán Varsóban, Donald Tusk lengyel kormányfővel közös sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva.
szóljon hozzá!