A nemzeti újrakezdés évében az egyik legfontosabb összekovácsoló erő a sport – mondta a Marosvásárhely és Marosszentgyörgy határában épült, a megye első sátortetős műjégpályájának vasárnapi avatóján Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára.
2021. február 14., 16:382021. február 14., 16:38
2021. február 15., 18:242021. február 15., 18:24
Fotó: Haáz Vince
A nemzeti újrakezdés évében az egyik legfontosabb összekovácsoló erő a sport – mondta a Marosvásárhely és Marosszentgyörgy határában épült, a megye első sátortetős műjégpályájának vasárnapi avatóján Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára.
2021. február 14., 16:382021. február 14., 16:38
2021. február 15., 18:242021. február 15., 18:24
Fotó: Haáz Vince
A vasárnapi ünnepség gyorskorcsolya (short track), műkorcsolya és jégkorong bemutatóedzésekkel kezdődött. Marosvásárhelyi és Maros megyei hokisok mutatták meg, hogy mi mindent tanultak meg az elmúlt években, amikor Hargita megyei jégpályákon kellett edzenek, mert helyben nem volt erre lehetőségük. Mellettük volt a pályán Novák Károly Eduárd ifjúsági és sportminiszter, Vass Levente egészségügyi államtitkár és Sófalvi Szabolcs, Marosszentgyörgy polgármestere is. Mind közös szenvedélyüknek, a korcsolyázásnak hódoltak.
Potápi Árpád János államtitkár összetartó erőnek nevezte a sportot
Fotó: Haáz Vince
A hivatalos megnyitón Potápi Árpád János államtitkár köszöntőjében arról beszélt, hogy a Székelyföldi Jégkorong Akadémia (SZJA) és a Mens Sana Alapítvány által, magyar kormánytámogatással végzett építkezés az öt éve elkezdett, a székelyföldi jégkoronghoz kapcsolódó beruházások része.
„2016 óta hasonló beruházás volt Csíkszeredában, Sepsiszentgyörgyön, Gyergyószentmiklóson. Miért van erre szükség? Mert a nemzeti összetartozás éve után a nemzeti újrakezdés évében a legfontosabb összekovácsoló erő a sport, hiszen nem lehet nemzeti összetartozásról beszélni sportszeretet, közösségformálás nélkül.
Azért ad a magyar kormány ilyen beruházásra pénzt, mert nemzetben, magyar egységben gondolkozik. A jégkorongban is egy egységes Kárpát-medencei liga áll a rendelkezésünkre, Székelyföldön magyarországi csapatokat és játékosokat láthatunk, Budapesten székelyföldi hokisoknak is szurkolhatunk” – mondta Potápi, aki átadta Orbán Viktor magyar miniszterelnök üdvözletét, és idézte ismert mondatát: „Minden meccs addig tart, amíg meg nem nyerjük”. Azt kívánta a helyi csapatoknak, hogy mindig a győzelmet tartsák szem előtt. Az eseményen Brendus Réka, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának főosztályvezetője is jelen volt.
Tánczos Barna miniszter is korcsolyát húzott
Fotó: Haáz Vince
Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter, a Mens Sana Alapítvány elnöke rövid köszöntőjében arról beszélt, hogy örvend, hogy a helyi hokisok és szüleik álma valóra vált, és sikerült megépíteni a sátortetős jégpályát, és ez a hely sok száz gyermeknek biztosít majd sportolási, fejlődési lehetőséget.
Péter Ferenc megyei tanácselnök
Fotó: Haáz Vince
Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke szerint az ünnepségen résztvevők egy győztes csapat tagjai, hiszen valamilyen módon mindannyian hozzájárultak ahhoz, hogy Marosvásárhely határában megépüljön a jégpálya, s újra felvirágozzon ez a sportág, amelynek régi hagyománya van a megyében. Megköszönte a magyar kormány, de a Felső Marosmenti Leader Egyesület támogatását is, hiszen Marosszentgyörgy révén ők is támogatták ennek a létesítménynek a létrejöttét.
Fotó: Haáz Vince
Marosszentgyörgy polgármestere, Sófalvi Szabolcs szerint nem véletlen, hogy a szerelmesek napján adják át ezt a létesítményt a téli sportok, a korcsolyázás, a hoki szerelmeseinek. Kiemelte, fontosnak tartja, hogy minél több gyerek tanuljon meg ezen a pályán korcsolyázni, minél többen fektessenek hangsúlyt a sportolásra, az egészséges életmódra. Azt is elmondta, hogy a vásárhelyiek és Maros megyeiek közkedvelt helyén, a Maros-parton hamarosan egy focipálya létesül, illetve teniszpályák is lesznek, így mindenki találhat kedvére való sportolási lehetőséget.
Novák Károly Eduárd ifjúsági és sportminiszter
Fotó: Haáz Vince
Novák Károly Eduárd ifjúsági és sportminiszter nosztalgiázva emlékezett arra, hogy az ő gyermekkorában milyen edzési lehetősége volt a korcsolyázóknak, hokisoknak, és örvendett, hogy a mostani gyermekeknek ennél sokkal több adatik. Arról is beszélt, hogy az általa vezetett minisztérium eredményeket vár el azoktól a sportolóktól, csapatoktól, akiket támogat.
Csata Éva
Fotó: Haáz Vince
Az ünnepség megható része volt, amikor egy több éve hokizó testvérpár édesanyja, Csata Éva felszólalt, arról beszélve, hogy rengetegszer kérték az illetékeseket, hogy segítsenek, biztosítsanak edzési lehetőséget a hokisoknak. A hosszú küzdelem megérte. A hivatalos jégpályaavató az Ismerős Arcok együttes Nélküled című dalával zárult, és azzal a reménnyel, amit Kui Csaba, az SZJA marosvásárhelyi központjának edzője fogalmazott meg: ez a pálya a közösségé, itt minden gyermeknek lehetősége lesz tanulni, fejlődni.
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
Fotó: Haáz Vince
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
Sárga jelzésű viharriasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Erdély, Moldova, Dobrudzsa, Munténia, és Olténia 23 megyéjének egyes térségeire.
Naponta 800 munkás, több mint 700 munkagép dolgozik a Marosvásárhely-Nyárádszereda autópálya-szakasz építésén, ahol már elkezdték az aszfaltozást – közölte Horațiu Cosma, a szállításügyi minisztérium államtitkára a közösségi oldalán.
Újabb sárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetője, Dominic Fritz és Kelemen Hunor szövetségi elnök szerdán egyeztet a kisebbségi kormány megalakításáról és a miniszterelnök-jelöltről.
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
1 hozzászólás