
Az új hulladékudvart a kutyamenhely szomszédságában, a régi szeméttelep helyére építik
Fotó: Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala
Elkezdik az új hulladéklerakó kialakítását Székelyudvarhelyen, ahová a lakosság önkéntesen viheti majd leadásra a szelektíven gyűjtött szemetet. A kivitelezési határidő ez év vége – olvasható a polgármesteri hivatal oldalán.
2024. március 26., 15:362024. március 26., 15:36
2024. március 26., 15:392024. március 26., 15:39
Az országos helyreállítási alapból (PNRR), a környezetvédelemi minisztérium által bonyolított pályázati programban nyert támogatást Székelyudvarhely 2022 októberében, amelyből hulladékudvart épít a szelektív hulladékgyűjtés és az újrahasznosítás mértékének növelése érdekében. A közbeszerzésen nyertes kivitelező átvette a munkaterületet hétfőn, és elkezdődik a hulladékudvar kialakítása. Ezzel párhuzamosan a szakminisztérium egységesen végzi a hulladékudvarhoz szükséges konténerek közbeszerzését és vásárlását is.
Az új hulladéklerakó Székelyudvarhely felsőboldogfalvi kijáratánál, a kutyamenhely szomszédságában kap helyet, a régi szeméttelep helyén, 2418 négyzetméteres területen.
a papírt, műanyagot, üveget, elektronikai eszközöket, elemeket, építkezésből származó hulladékanyagokat, autógumikat stb.
A projekt összértéke közel 4,6 millió lej, amelyet teljes mértékben a pályázati forrás fedez, a város feladata a közművek biztosítása. A kivitelezési határidő folyó év vége – közli a városháza.
Zárolták Ráduly István vagyonát – közleményben ismertette a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) a háromszéki prefektus elleni vádakat. Az ügyben a prefektus mellett másik két személy ellen is eljárás folyik.
A Duna rendkívül alacsony vízállása látványos nyomot hagyott Baján: a Sugovica medre szinte teljesen kiszáradt.
A Duna vízhozama a következő napokban enyhén csökken, és augusztus 10-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába.
Folytatódik az idei pótérettségi, a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok kedden és szerdán vizsgáznak anyanyelvi szóbeli kommunikációs készségekből. A szóbeli vizsgák hétfőn kezdődtek a román nyelvű kommunikációs készségek felmérésével.
Közterekre, játszóterekre, parkokba helyezett ki ivókutakat a marosvásárhelyi városháza a kánikulára való tekintettel. Kedden Marosvásárhelyen narancssárga vészjelzés van érvényben, a 35 Celsius fokot is meghaladja a levegő hőmérséklete.
Az esti órákban, magasabb árakon importált elektromos energia közvetetten befolyásolni fogja az árakat az ősszel, de nem olyan mértékben, hogy jelentős áremelkedést okozzon – jelentette ki hétfőn Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
szóljon hozzá!