
Barti Tihamér és Petres Sándor
Fotó: Gergely Imre
Jusson lélegzethez a Hargita megyei kormányhivatal, a munkája legyen könnyebb és hatékonyabb – ez a rövid távú cél, amit kitűzött magának Petres Sándor, a megye frissen kinevezett prefektusa. Ha ez megvalósul, eredményesebben tudnak dolgozni, és ez a megyének, az államnak is jó – szögezte le.
2022. március 22., 15:202022. március 22., 15:20
2022. március 22., 15:222022. március 22., 15:22
Gyergyószentmiklóson tartott sajtótájékoztatót Petres Sándor kormánymegbízott és Barti Tihamér, az RMDSZ Gyergyó Területi elnöke kedden. Amint Barti felvezetőjében elmondta, az új prefektus gyergyói javaslatra és az RMDSZ támogatásával került tisztségébe.

Videokonferencia keretében iktatták be hivatalába csütörtökön Hargita megye új prefektusát, Petres Sándort, illetve az új alprefektust, Isabela Prodant.
A megyei önkormányzatnál és a prefektúrán eddig betöltött tisztségei során szerzett tapasztalata, rálátása a lokális problémákra, kapcsolatrendszere, a felügyelete álló intézmények és az állami intézményrendszer ismerete hatalmazza fel Petres Sándort arra, hogy betöltse a prefektusi megbízatást. Szorosabbra próbálják fűzni az együttműködést a prefektúra és a választott tisztségviselők között.
– fogalmazott Barti.
Petres Sándor, aki 21 éve dolgozik a megyeházán, a megyei önkormányzat, illetve a prefektúra irodáiban, elmondta, bízik abban, hogy az itt szerzett tapasztalata érvényesülni fog új tisztsége alatt is. „Rövid távú célom, hogy az intézmény lélegzethez jusson, munkája könnyebb, hatékonyabb legyen” – jelentette ki. Kifejtette, hogy a járvány időszaka, amely felkészületlenül érte a prefektúrát is, olyan kihívások elé állította, amilyenekkel korábban nem találkoztak, és mire megtanulták, hogy ebben a helyzetben mi a teendő, és a járványhelyzet is alábbhagyott, most egy újabb rendkívüli helyzet állt elő, azaz az ukrajnai háború.
Az elmúlt két évben több változás volt a prefektúra vezetésében, amelyek rendre személyzeti problémákat is magukkal hoztak. Emberek mentek el, akiket a létszámstop miatt sokáig nem lehetett pótolni.
– mondta, megjegyezve, hogy az így elérhető eredményesebb munka a megyének és az államnak is jó.
Petres Sándort megkérdeztük, mi várható azokkal a tervekkel kapcsolatosan, amelyeket az Arbor Vállalkozók Szövetsége fogalmazott meg, és amelyeket a korábbi prefektus leváltása miatt nem tudtak elérni, azaz, hogy Gyergyószentmiklóson különböző állami intézmények területi irodákat nyissanak. Többek között az egészségbiztosítási pénztár irodájánál szükséges ügyintézést szerették volna helyben elérhetővé tenni. A prefektus elmondta, őt is megkeresték már ezzel az igénnyel még beiktatása előtt, és hamarosan újabb egyeztetésekre kerül sor ezzel kapcsolatosan. Kifejtette,
Nem tudja jelenleg azt ígérni, hogy a közeljövőben erre megoldás születik.
Három településen jeleztek medvét ezen a hétvégén, a Hargita megyei tűzoltóság Ro Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot.
A tanügyminisztérium szerint az óvások elbírálása után 74,8 százalékról 2,1 százalékkal 76,9 százalékra nőtt a sikeresen leérettségiző diákok aránya.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) az ország több megyéjében. A figyelmeztetés Hargita és Kovászna megye egyes vízgyűjtő területeit is érinti.
A kaláka megtartja, élteti és erősíti a közösségeket – vallják a X. Kaszáló Kaláka résztvevői. A háromnapos csíkszentkirályi eseménysorozat szombati programja hajnalban közös kaszálással indult Bakalján, mintegy ötven férfi csatlakozott.
A nagylaki határátkelő felé tartó autósoknak lassabb haladásra kell számítaniuk vasárnap éjszaka: öt túlméretes szállítmány közlekedik több nyugat-romániai útvonalon, amelyek rendőri felvezetéssel haladnak, így időszakos forgalmi fennakadások lehetne
Előzetes regisztrációhoz kötik idén is az Orbán Viktor tusványosi előadásán való részvételt – jelentették be a szervezők a rendezvény hivatalos közösségi oldalán.
Újabb elsőfokú viharriasztásokat adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország több régiójára.
A Prahova megyei rendőrség büntetőeljárást indított gondatlanságból elkövetett emberölés és testi sértés miatt a szombat délután a Bucsecs-hegységben, Bușteni környékén sziklamászás közben lezuhant négy hegymászó ügyében.
Elhunyt Szolnoki Péter Artisjus-díjas zenész, énekes, zeneszerző, hangszerelő, a Bon-Bon együttes énekese és fuvolistája. Halálhírét vasárnap a Bon-Bon együttes jelentette be a közösségi médiában.
Július közepén inkább egy szeptemberi hajnalra emlékeztetett az időjárás Székelyföldön. Csíkszeredában 5 Celsius-fok alatti hőmérsékletet mértek vasárnap hajnalban, amivel még az Omu-csúcsot is megelőzte a hidegversenyben.
szóljon hozzá!