
Fotó: Pinti Attila
Videokonferencia keretében iktatták be hivatalába csütörtökön Hargita megye új prefektusát, Petres Sándort, illetve az új alprefektust, Isabela Prodant.
2022. március 17., 14:512022. március 17., 14:51
2022. március 17., 16:002022. március 17., 16:00
Mindkettejüket a szerdai kormányülésen nevezték ki új tisztségükre,
Petres Sándor románul és magyarul köszöntötte az eseményre meghívott intézményvezetőket, majd hangsúlyozta, azon lesz, hogy jobb munkát végezzenek a következő időszakban.
Fotó: Pinti Attila
Isabela Prodan a maga során arról beszélt, továbbra is arra fog törekedni, hogy megoldhassák az emberek gondjait.
Fotó: Pinti Attila
Marius Țepeluș alprefektus, aki az elmúlt nyolc hónapban ideiglenesen ellátta a prefektusi teendőket, külön kiemelte, hogy összeszokott csapat folytathatja a munkát, hiszen mindhárman már hosszabb ideje együtt dolgoznak az intézményben.

Kinevezte a kormány szerdán Hargita megye új prefektusát, a tavaly szeptembertől betöltetlen – mindössze ellátott – tisztséget Petres Sándorra bízzák a továbbiakban.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.
A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.
A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.
Közel 550 sofőr gépkocsivezetői jogosítványát vonták be szombaton a rendőrök, ezek közül 129-et gyorshajtás, 58-at alkohol hatása alatti vezetés miatt – közölte vasárnap az Országos Rendőr-főkapitányság (IGPR).
Az elmúlt 24 órában 121 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 123 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott szombaton a Salvamont.
Értesítsék a helyi rendőrséget vagy az éjjeli menedékhelyet, ha hajléktalan embereket észlelnek az utcán – hívja fel a marosvásárhelyiek figyelmét a polgármesteri hivatal, tekintettel a következő napok rendkívül alacsony hőmérsékletére.
A központi költségvetési intézmények tartozása tavaly novemberben 28,05 százalékkal 859,4 millió lejre nőtt az októberi 671,1 millió lejről – derül ki a pénzügyminisztérium szombaton közzétett adataiból.
Többnapos havazás után vastag hóréteg borítja Csíkszék minden szegletét. A fehér tájak minden bizonnyal még egy ideig velünk maradnak, hiszen a bőséges szilárd csapadék után még napokig kitartó dermesztő hideg érkezett a térségbe.
szóljon hozzá!