
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
A romániaiak 2022-ben 6,3 milliárd eurót költöttek online vásárlásra, 100 millió euróval többet, mint az előző évben – derül ki a GPeC és a Romániai Online Áruházak Szövetségének (ARMO) pénteken közzétett jelentéséből.
2023. március 17., 13:402023. március 17., 13:40
Az elemzésről beszámoló közlemény emlékeztetett arra, hogy az Országos Statisztikai Intézet (INS) adatai szerint tavaly
Ezen a téren Románia megelőzte Bulgáriát (41 százalék), Törökországot (42) és Olaszországot (49) az Eurostat szerint – ismerteti az Agerpres.
Ugyanakkor a GPeC megrendelésére készült tavaly szeptemberi felmérés szerint 2022-ben a romániai internetezők 79 százaléka használta legalább egyszer a világhálót vásárlásra, és
Az Eurostat szerint a 2012-2022 között eltelt évtizedben az EU tagállamai közül Észtországban (47 százalékpont), Magyarországon (43 százalékpont), illetve Csehországban és Romániában (41 százalékpont) nőtt a legnagyobb mértékben az internetet online vásárlásra is használók aránya. Tavaly a 16 és 74 év közötti uniós polgárok 91 százaléka használt internetet, a 75 százalékuk online vásárlásra is, az arányuk pedig 20 százalékponttal nőtt a 2012-es 55 százalékhoz képest.
A hordozható számítástechnikai eszközök után következtek az éttermek, gyorsétteremláncok és vendéglátóipari szolgáltatások (19 százalék), kozmetikumok (17), bútorok, lakberendezési tárgyak és kertészeti termékek (16), könyvek, magazinok vagy újságok (14), sporteszközök (a sportruházat kivételével, 14).
Ugyanakkor 2Performant adatai szerint a romániaiak tavaly átlagban 70,75 eurót költöttek asztali számítógépről vagy laptopról lebonyolított online vásárlásra, míg 2021-ben 66,67 eurót. A mobiltelefonon lebonyolított tranzakciók esetében az átlagösszeg 46,48 euró volt, szinte ugyanakkora, mint az előző évben.
Tavaly a romániak 76,7 százaléka, 2021-ben pedig a 69,8 százaléka használt mobiltelefont online vásárlásra.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
szóljon hozzá!