
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
A romániaiak 2022-ben 6,3 milliárd eurót költöttek online vásárlásra, 100 millió euróval többet, mint az előző évben – derül ki a GPeC és a Romániai Online Áruházak Szövetségének (ARMO) pénteken közzétett jelentéséből.
2023. március 17., 13:402023. március 17., 13:40
Az elemzésről beszámoló közlemény emlékeztetett arra, hogy az Országos Statisztikai Intézet (INS) adatai szerint tavaly
Ezen a téren Románia megelőzte Bulgáriát (41 százalék), Törökországot (42) és Olaszországot (49) az Eurostat szerint – ismerteti az Agerpres.
Ugyanakkor a GPeC megrendelésére készült tavaly szeptemberi felmérés szerint 2022-ben a romániai internetezők 79 százaléka használta legalább egyszer a világhálót vásárlásra, és
Az Eurostat szerint a 2012-2022 között eltelt évtizedben az EU tagállamai közül Észtországban (47 százalékpont), Magyarországon (43 százalékpont), illetve Csehországban és Romániában (41 százalékpont) nőtt a legnagyobb mértékben az internetet online vásárlásra is használók aránya. Tavaly a 16 és 74 év közötti uniós polgárok 91 százaléka használt internetet, a 75 százalékuk online vásárlásra is, az arányuk pedig 20 százalékponttal nőtt a 2012-es 55 százalékhoz képest.
A hordozható számítástechnikai eszközök után következtek az éttermek, gyorsétteremláncok és vendéglátóipari szolgáltatások (19 százalék), kozmetikumok (17), bútorok, lakberendezési tárgyak és kertészeti termékek (16), könyvek, magazinok vagy újságok (14), sporteszközök (a sportruházat kivételével, 14).
Ugyanakkor 2Performant adatai szerint a romániaiak tavaly átlagban 70,75 eurót költöttek asztali számítógépről vagy laptopról lebonyolított online vásárlásra, míg 2021-ben 66,67 eurót. A mobiltelefonon lebonyolított tranzakciók esetében az átlagösszeg 46,48 euró volt, szinte ugyanakkora, mint az előző évben.
Tavaly a romániak 76,7 százaléka, 2021-ben pedig a 69,8 százaléka használt mobiltelefont online vásárlásra.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
Teljes megújulás előtt áll Gyergyószentmiklóson a Virág negyed déli része, ehhez azonban le kell bontani az engedély nélkül épített garázsokat. A tulajdonosoknak május végéig fel kell szabadítaniuk az elfoglalt közterületeket.
A kormány pénteki ülésén jóváhagyta a bírák és ügyészek nyugdíjazását szabályozó törvény módosítását, amely szerint az eredetileg 2026. január elsejei hatállyal beütemezett intézkedéseket a törvény hatálybalépésének napjától kell alkalmazni.
„1,5 millió euró értékű uniós támogatást nyertünk a csittszentiváni iskola fejlesztésére” – jelentette be közösségi oldalán Mezőpanit polgármestere, Bodó Előd Barna.
A kormány pénteken elfogadta a régi épületekre vonatkozó helyi adók, valamint a fogyatékkal élők által fizetendő helyi adók és bizonyos illetékek csökkentéséről szóló sürgősségi rendeletet.
Bővítette egészségügyi szolgáltatásait a csíkszeredai Multimed klinika azáltal, hogy a nemzetközi Affidea-klinikahálózat romániai csoportjának részévé vált. Az így újjászületett csíkszeredai klinikának avatóünnepségét pénteken tartották.
Összeomlott az 1784-ben épült, Szent György és Szent Miklós tiszteletére felszentelt ortodox fatemplom a Hargita megyei Székelyandrásfalva községhez tartozó Újlakon. Ezzel nem csupán egy épület dőlt össze, hanem egy műemlék is odaveszett.
Több mint hatvan házkutatást tartottak és hat embert őrizetbe vettek egy olyan adócsalási ügyben, amely a gyanú szerint építkezési cégeket érint, és Hargita, illetve Maros megyében is vizsgálatokat folytatnak.
szóljon hozzá!