
A bölcsőde és napközi látványterve. Elhárultak az akadályok a beruházás elől
Fotó: Arc Stúdió
Elhárultak az akadályok a dendrológiai parkként ismert területre tervezett bölcsőde-napközi építése elől, miután hosszas huzavona után megegyezésre jutott a csíkszeredai önkormányzat és a Szent Kereszt Főplébánia. Kiadták az építkezési engedélyt, elkezdődhetnek a munkálatok.
2020. március 21., 19:002020. március 21., 19:00
Kompromisszumot kötött a csíkszeredai önkormányzat és a római katolikus Szent Kereszt Főplébánia a dendrológiai park területére tervezett napközi és bölcsőde ügyében. Mint ismert, az évek óta függőben lévő beruházást a számos akadály után legutóbb az hátráltatta, hogy a két fél más-más módon vélekedett az épület elhelyezkedéséről: a városháza a sátortetős műjégpálya helyére képzelte el, a plébánia viszont a jégpálya szomszédságában. Végül utóbbi megoldás mellett döntöttek.

Ellentét alakult ki a csíkszeredai önkormányzat és a Szent Kereszt-plébánia között a dendrológiai parkként ismert területre tervezett bölcsőde-napközi miatt. A városháza a sátortetős műjégpálya helyére képzeli el az épületet, a plébánia viszont a jégpálya szomszédságába építkezne.
Mint Albert Sándor, Csíkszereda Polgármesteri Hivatalának főépítésze érdeklődésünkre elmondta, továbbra is fenntartják azt az álláspontjukat, hogy ideálisabb lett volna, ha a mobil jégpálya helyén épült volna meg a bölcsőde, de nem akarták tovább halogatni az ügyet, hiszen
Ezért úgy döntöttek, hogy a Szent Kereszt Főplébánia elképzelései szerint valósulhat meg a bölcsőde-napközi kivitelezése a dendrológiai parkként ismert egyházi terület külső, út melletti részén. Így a sátortetős jégpálya jelenlegi helyén maradhat mindaddig, amíg felépül a napközi, utána viszont kötelező módon el kell majd költöztetni, mivel az általános rendezési terv egyértelműen kimondja, hogy a terület egy része zöldövezet kell maradjon.
Ezt Darvas-Kozma József plébános is megerősítette, elmondása szerint jelenleg a szerződéskötés van folyamatban a kivitelező Impex Aurora Kft. csíkszeredai céggel. Hozzátette, ez azt jelenti, hogy
Az előzményekről
A bölcsőde-napközi kivitelezését számos tényező hátráltatta az elmúlt két évben. Az első akadályt Csíkszereda 2017 januárjában érvénytelenített általános rendezési terve (PUG) jelentette, ennek hiányában ugyanis az önkormányzat nem bocsáthatott ki építkezési engedélyt. A felfüggesztést előidéző kifogások elhárítása után a PUG újraláttamoztatott változatát végül csak két évvel később, 2018 decemberében fogadták el, így a bölcsőde szempontjából egy teljes év eredménytelenül telt el. Eközben a haladás reményében a plébánia övezeti rendezési tervet (PUZ) készített az új létesítmény helyszínére, ezt végül tavaly áprilisi ülésén el is fogadta a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület. A bölcsőde építésének első említése óta továbbá a Szív utcai területen működő mobil műjégpálya helyzete is folyamatosan változott. Ennek elköltöztetése többször is felmerült, illetve az sem volt egyértelmű, hogy a napközi a jégpálya helyén vagy annak szomszédságában kap majd helyet. Végül az összes felmerült problémára sikerült megoldást találni, így rövidesen elkezdődhet a 120 gyerek taníttatására alkalmas, kétszintes bölcsőde-napközi kivitelezése.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
1 hozzászólás