
Fotó: Pinti Attila
Végzetes vasúti baleset történt péntek este Csíkszentkirályon, a 406-os InterRegio besorolású szerelvény halálra gázolt egy férfit. A vonatközlekedést a helyszínelés idejére felfüggesztették az érintett szakaszon.
2024. január 26., 20:562024. január 26., 20:56
2024. január 26., 22:322024. január 26., 22:32
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint baleset történt péntek este Csíkszentkirályon: a Brassó és Budapest között közlekedő 406-os InterRegio besorolású vonat elgázolt egy személyt, aki belehalt sérüléseibe. A helyszínen tartózkodik a tűzoltóság, a mentőszolgálat és a rendőrség.
Fotó: Pinti Attila
A tragédia a 123A jelzésű megyei út és az E578-as európai út találkozása melletti hídnál történt, a vonat egy férfit gázolt halálra. A rendőrök helyszínelését követően, 22 óra előtt a vasúti forgalom újraindult.
Közvitára bocsátotta kedden az oktatási minisztérium a 2026-2027-es tanévre vonatkozó bölcsődei és óvodai beiratkozások rendjét.
A pénzügyminisztérium elkészítette az üzemanyagárakkal kapcsolatos elemzését, és a kormány „a következő napokban” várhatóan dönteni fog a következő lépésekről – nyilatkozta egy keddi sajtóeseményen Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Sok százezer határon túli magyar állampolgár levélben adhatja le szavazatát az április 12-i magyar országgyűlési választásokra. „Éljenek a lehetőséggel” – erre biztat minden érintettet Szijjártó Péter.
Három utcában bővült a villanyhálózat Székelyudvarhelyen, másik két zónában pedig készülnek a tervek egy hasonló fejlesztésre. Az igény ennél jóval nagyobb, de sok helyszínen a magántulajdonban lévő utcarészek lehetetlenítik el a munkát.
Bár az elmúlt hetekben egyre inkább tavasziasra fordult az időjárás, a fagyok még nem értek véget. Kedden hajnalban Székelyföld teljes területén fagypont alá süllyedt a hőmérők higanyszála.
Újabb dróntámadásokat intézett a román határ közelében lévő ukrán civil infrastruktúra ellen Oroszország keddre virradóra, a Tulcea megyei Plauru térségében lehulló dróndarabokat észleltek.
A parlament költségvetési és pénzügyi bizottságaiban folytatódik kedden a 2026-os állami költségvetés tervezetének vitája.
A nyolcadikosok próba-képességvizsgájának második napján, kedden matematikából mérik fel a tanulók tudását.
Gyergyószentmiklós mindegyik lakónegyedében jellemző, hogy a lakók közterületeket foglalnak el, és azokat saját parkolóhelyként használják. A helyi rendőrség most akciót indít ennek megszüntetésére.
Két ember életét vesztette egy közúti balesetben a Kovászna megyével szomszédos Buzău megyében, miután egy személyautó és egy haszongépjármű összeütközött.