
Lénárd András és Borboly Csaba egy korábbi sajtótájékoztatón. Ezúttal vajon mekkora nyilvánosságot kapnak?
Fotó: Gecse Noémi
Elfogadta Borboly Csaba Hargita megyei tanácselnök Lénárd András, a Csíki Manufaktúra és Csíki Csipszgyár alapító tulajdonosának vitára hívó felkérését. Íme, néhány a részlet a pikánsnak ígérkező vitáról.
2023. március 27., 19:212023. március 27., 19:21
2023. március 30., 18:512023. március 30., 18:51
Nyílt vitára hívta Lénárd András, a Csíki Sör Manufaktúra és a Csíki Csipszgyár alapító tulajdonosa Borboly Csabát, Hargita Megye Tanácsának elnökét az Elvesztegetett székelyföldi évtizedek című cikkünk apropóján. Geréb László közgazdász, egyetemi oktató nem titkolt szándéka volt, hogy a Székelyhonon pénteken megjelent szerteágazó anyagával egyfajta párbeszédet, vitát kezdeményezzen. Felvetése meghallgatásra talált, hiszen Lénárd András nyílt vitára hívta Borboly Csabát, aki másfél évtizede tölti be Hargita Megye Tanácsának elnöki tisztségét.
Örömmel fogadja és vállalja a felkérést – írta Facebook-oldalán Borboly Csaba hétfőn délután, mintegy átvéve az irányítást, saját helyszínt és számára kedvező időpontot ajánlva:
Borboly továbbá úgy szeretné, ha közös megegyezéssel választanának moderátort, mindenki ugyanannyi kérdést kapna, és ugyanannyi időt a válaszadásra, hogy
És amint Borboly Csabától megszokhattuk, tágítja a megszólítási horizontot: konzultációt hirdet a Facebook-oldalán, hogy ha van kérdése egy székelyföldi nagyvállalkozóhoz vagy hozzá, írja meg a Konzultáció Borboly Csabával című csoportban – ennek a moderálása nyilván csak az egyik félhez kötődik.

Nyílt vitára hívja Lénárd András, a Csíki Sör Manufaktúra és a Csíki Csipszgyár alapító tulajdonosa Borboly Csabát, Hargita Megye Tanácsának elnökét az Elvesztegetett székelyföldi évtizedek című cikkünk apropóján.

Már szomorú valóságként könyveljük el, hogy amíg az elmúlt tíz évben az ország lakossága 5,3%-kal, addig az erdélyi magyar közösség 10,3%-kal csökkent. Az erdélyi magyarságot érintő negatív tendenciák sajnos nem csak a demográfia területén vannak jelen.
Együttműködési megállapodást írt alá pénteken Csíkszeredai Városháza és a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. A dokumentumot Sógor Enikő alpolgármester és Pap Levente dékán látta el kézjegyével.
Lezárult az Erdélyi Mentorprogram negyedik évada, pénteken díjazták azokat az erdélyi vállalkozókat, akik részt vettek benne. A cél az volt, hogy az elmúlt egy évben a tapasztalt erdélyi magyar nagyvállakozók átadják a tudást a kezdő vállalkozóknak.
A parlament csütörtökön szavaz a 2026-os büdzsétervezetről.
A kézdivásárhelyi tanács pénteken rendkívüli tanácsülésen megszavazta a helyi adók és illetékek módosítását, amelynek értelmében több adótípus csökkenhet. Az önkormányzat a fogyatékkal élő személyek terheit is igyekszik enyhíteni.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy a kormány figyelemmel kíséri az üzemanyagárak alakulását, hogy „bizonyos módon enyhítse azok hatását”, de hangsúlyozta, hogy az áremelkedést nem áll módjában szabályozni.
Ambrus Pál birkózóbajnok és aranydiplomás ügyvéd szobrát leplezték le szülővárosában, Szentegyházán pénteken. A felszólalók a jeles személyiség eredményeit, tartását, küzdeni akarását és becsületét méltatták.
Állami kitüntetéseket és művészeti díjakat adott át pénteken a Pesti Vigadóban Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter a március 15., a nemzeti ünnep alkalmából.
A március 15-i ünnepségsorozat zavartalan lebonyolítása okán útlezárásra és forgalomkorlátozásra számíthatunk Csíkszeredában és Sepsiszentgyörgyön.
Hamis nyilatkozattétellel és bigámiával vádolnak egy nőt, miután másodszor is megházasodott, anélkül hogy elvált volna az első férjétől. A nő az anyakönyvvezető előtt azt állította, hogy semmilyen jogi akadálya nincs a második házasságnak.
Európában – így Romániában is – strukturális gázolajhiány tapasztalható, ezért a térség jobban függ az importtól, mint a benzin esetében.
4 hozzászólás