
Fotó: Dancurás hegyimentő csapat
Életét vesztette péntek este egy 37 éves gyergyószentmiklósi férfi a Gyilkos-tó közelében a Gyilkos-havasról lezuhanva. Valószínűleg túlságosan megközelítette a sziklapárkányt, amelyet jég borított és emiatt zuhant a mélybe.
2022. január 29., 12:332022. január 29., 12:33
2022. január 29., 13:432022. január 29., 13:43
A gyergyószentmiklósi hegyimentőket pénteken este 22 óra körül riasztották a 112-es sürgősségi hívószámon, azzal, hogy a Gyilkos-havason található panorámakabinban megszállt négyfős társaság egyik tagja kiment az épületből és társai hiába keresték, nem találták.
A hegyimentőcsapat hat tagja, a hegyi csendőrség emberei és a gyergyószentmiklósi barlangász egyesület tagjai a helyszínre érkezve megállapították, hogy
Az áldozat keresése a hegyimentők számára is kockázatos volt, szél, havazás nehezítette a munkájukat, 3 óra után tudták felhozni a férfit a panorámakabinhoz, ahonnan leszállították a holttestet az úthoz, ahol a 6 órát tartó bevetés végén átadták az előzőleg értesített hatóságoknak – mondta el Kastal Gergő, a Dancurás hegyimentőcsapat vezetője.
Fotó: Dancurás hegyimentő csapat
Kastal nyomatékosan hangsúlyozta, hogy
A hegyimentő szolgálat 0372-126-668-as telefonszámán minden ilyen információt megkaphatnak.
Fotó: Dancurás hegyimentő csapat
Mindenkinek ajánlja, hogy a magasabb, jeges helyeken viseljen hágóvasat a bakancsán, amely a megcsúszás veszélyét csökkentheti. A panorámakabinok használóinak pedig felhívja a figyelmét, hogy semmiképpen ne menjenek közel a szikla széléhez, amelynek a környezete jeges, csúszós, és könnyen történhet súlyos baleset.

Az országban az első ilyen, de Európában is ritkaságnak számító, turistavonzó fejlesztés zajlik a Békás-szoros és a Gyilkos-tó közelében. Csodálatos kilátást és egyben biztonságot nyújtó panorámakabinok létesülnek, de a turisták nevelésére is figyelnek.
A parlament alsóháza szerdai ülésén megszavazta az állami vállalatok részvényeinek eladását 2027. december 31-ig megtiltó törvénytervezetet – írja az MTI.
A parajdi sóbánya elárasztása után egy évvel Hargita megye prefektusa, Petres Sándor kijelentette, hogy a történtek gazdasági és társadalmi hatásai továbbra is érzékelhetők.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerdán kijelentette, hogy a Nicușor Dan államfővel folytatott legutóbbi tárgyalásain egy technokrata kormány alakításának lehetősége is felmerült. Szerinte egy ilyen kabinetet nehéz lenne hatékonyan működtetni.
Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Befejezték szerdán a közösségi faültetést Nyárádszeredában, ahol a volt téglagyár és szeméttelep helyére 15 ezer tölgyfacsemetét ültettek el. A 2,87 hektáros területen kialakított erdő az autópálya felől érkező portól, zajtól is védi majd a környéket.
Felére csökkentett költségvetéssel és időtartammal, de idén is megtartják a városünnepet Kézdivásárhelyen. A Sokadalmon egyetlen anyaországi zenekar lép fel, az is testvérvárosi ajándékként.
Az ország mintegy felét érintő viharos szélre adott ki szerdán elsőfokú (sárga) riasztást az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Testfelületének mintegy 80 százalékán súlyos égési sérüléseket szenvedett egy rudályi 55 éves férfi, miután feltehetően felgyújtotta magát; a SMURD helikopterével szállították Marosvásárhelyre kórházba – közölték szerdán a Szeben megyei hatóságok.
Régi lőszerelemet emeltek ki és szállítottak el Csíkszentkirályról Hargita megyei tűzoltóság kötelékében dolgozó tűzszerészek. A háborús időkből fennmaradt eszközre a vízhálózat cseréjén dolgozó munkások találtak rá.
Kigyúlt és jelentős anyagi károkkal járó tüzet okozott egy elektromos roller, amelyet éjszakára a töltőn hagytak.