
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Hargita megyében is elkezdték hétfőn az Érzékelő az életért kampányban adományozott 500 füst- és szén-monoxid-érzékelő felszerelését a tűzoltóság munkatársai.
2024. április 23., 09:192024. április 23., 09:19
Az országos kampány révén olyan magánházakba kerülnek készülékek, amelyek 2000 előtt épültek, amelyeket idősek vagy fogyatékkal élők, esetleg sokgyerekes, szerényebb körülmények között élő családok laknak, illetve olyan házakba is jut, amelyek nehezen megközelíthető helyen vannak.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A kampány Hargita megyében hétfőn startolt, Zetelaka, Gyergyóalfalu, és Salamás községek háztartásaiban helyezték el az első füst- és szén-monoxid-érzékelőket.
– derül ki a tűzoltóság tájékoztatásából.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
A napokban tovább folytatódik a munka a megye területén, melynek során a múlt héten érkezett 375 füstérzékelőt és 125 szén-monoxid-érzékelőt fogják felszerelni a hivatásos és önkéntes tűzoltók Hargita megye 12 községének – Csíkszentmihály, Csíkszentmárton, Csíkszentgyörgy, Zetelaka, Felsőboldogfalva, Homoródszentmárton, Gyergyóújfalu, Gyergyóalfalu, Gyergyóremete, Salamás, Gyergyóvárhegy és Galócás – lakóházaiban, amelyek veszélyeztetettebb családok otthonai. A tizenkét községet a településeken történt tűzesetek számáról szóló statisztikai adatok alapján választották ki.
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Ezek a figyelmeztető funkcióval rendelkező érzékelők azonnal jelzik, ha tűz vagy gázszivárgás van a helyiségben, ahol elhelyezték őket. A készüléket átvevő személyeknek kötelességük az érzékelőt rendeltetésszerűen használni. Ezek elemmel működnek, és csak füstre, illetve szén-monoxidra érzékenyek.

Füst- és szén-monoxid-érzékelőket szerelnek fel Maros megyében a katasztrófavédelem munkatársai olyan magánházakban, amelyek 2000 előtt épültek, illetve ahol idősek, fogyatékkal élők, szerényebb körülmények között tengődő vagy sokgyerekes családok laknak.
A felszerelést végző csapat el is magyarázza a helyszínen, hogy miként kell használni ezeket, de egy használati útmutatót is kapnak a családok. Ha a készülék riasztója megszólal, akkor az egységes 112-es segélyhívószámon kell értesíteni a tűzoltókat, akik kiszállnak a helyszínre, és leellenőrzik, hogy mit érzékelt a készülék.
Egyébként az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) az E.ON Gaz és a Delgaz Grid gázszolgáltatók támogatásával valósítja meg az Érzékelő az életért elnevezésű országos kampányt, melynek keretében összesen 7500 füst- és 2500 szén-monoxid-érzékelőt szerelnek fel ingyenesen az ország 20 megyéjében.
Közzétették hétfőn a pótérettségi végleges eredményeit. Az óvások elbírálása után 3,1 százalékponttal 36,9 százalékra nőtt a sikeresen vizsgázók aránya.
Különleges közönségtalálkozók várják a filmkedvelőket Székelyföld több településén: augusztus végén és szeptember elején Törőcsik Franciska is részt vesz a Magyar menyegző című film vetítéseit követő találkozókon.
Az elmúlt 24 órában 24 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 18 személynek nyújtottak segítséget – számolt be hétfő reggel a Facebook-oldalán a Salvamont.
Háromnapos rendkívüli ülésszak kezdődik hétfőn a parlamentben. A szenátus és a képviselőház az országos helyreállítási terv (PNRR) mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges több törvénytervezetet is megvitat.
Szúnyogirtásra készül Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala hétfőn este kilenc órától, így arra kérnek mindenkit, hogy kerüljék az alább közölt helyszíneket az említett időszakban.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
szóljon hozzá!