
Kékek, sárgák, pirosak – megannyi szín és még több érdek. Ki lehet egyáltalán bogozni, hogy mi folyik a román politikában? Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Cristian Pîrvulescu politikai elemző szerint a Szociáldemokrata Párt (PSD) kivonulása a koalíciós tárgyalásokról tovább mélyíti a válságot, és a Nemzeti Liberális Pártra hárul majd a kormányzás teljes felelőssége a következő hónapokban, amiért nagy árat kell majd fizetnie.
2024. december 19., 15:382024. december 19., 15:38
2024. december 19., 15:582024. december 19., 15:58
A politológus elmondta, hogy a PSD várhatóan saját jelöltet fog indítani az elnökválasztáson, és addig egy átmeneti kisebbségi kormányt támogat. Ezzel pedig
Így a liberálisok kénytelenek lesznek továbbra is arra a Iohannisra támaszkodni, akinek a lemondása a Mentsétek meg Románia Szövetség (USR) kormányra lépésének egyik feltétele – magyarázta a politológus az Agerpres hírügynökség kérésére.
Az elemző szerint nem föltétlenül Marcel Ciolacu lesz a PSD államelnökjelöltje, de a fejlemények függvényében ezt sem zárta ki. Egyértelműnek nevezte, hogy
és az új államfő hivatalba lépése után lehet majd egy nagy támogatottságú kormányt alakítani.
„Az eddig körvonalazódó kormány egy olyan konjunktúra eredménye lett volna, amelyet az USR kampánycélokra használt fel. A PSD kivonulása a koalíciós tárgyalásokról ugyanúgy kampánycélokat szolgál” – vélekedett Pîrvulescu.

Kelemen Hunor RMDSZ-elnök felhívást intézett csütörtökön a koalíciós partnerekhez, hogy térjenek vissza a tárgyalóasztalhoz.

Marcel Ciolacu miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) kivonul a koalíciós tárgyalásokról, és a parlamentben támogatni fogja egy jobboldali kormány megalakítását.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Mihai Dimian ügyvivő oktatási miniszter kedden közölte, hogy elküldték a Hivatalos Közlönyhöz megjelentetésre a 2030-tól érvényes érettségi-rendszer tantárgyait és vizsgáit jóváhagyó miniszteri rendeletet.
Közösségi összefogás eredményeképpen nyert a bálványosi talajminta a Magyar Talajtani Társaság által meghirdetett Az év talaja közönségszavazásán. A talajszelvényt Kis Mercedesz-Boglárka geológus-kutató nevezte be a versenybe.
Medve harapott meg egy német turistát kedden délután az Argeș megyei Arefu község hegyvidéki térségében, a a Transzfogarasi úton található Dracula kemping közelében.
Megelőző intézkedésként és az állatok egészségének védelméért visszahívják a boltokból a Lidl Románia által forgalmazott egyik nedves macskaeledelt.
Bíróság elé állítottak az ügyészek egy nőt, akit azzal vádolnak, hogy a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) pénzügyi felelőseként több mint 400 ezer lejt sikkasztott el a párt számláiról.
A korábbi koalíció pártjainak vissza kell ülniük a tárgyalóasztalhoz – írta a Szövetségi Állandó Tanács (SZÁT) keddi üléséről beszámoló Facebook-bejegyzésében az RMDSZ elnöke.
szóljon hozzá!