
Fotó: Haáz Vince
Főként az elszigetelt településeken élő tanulók számára jelenthet nagy segítséget, hogy Hargita Megye Tanácsa 54 elektromos iskolabuszt vásárol az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) kiírásán elnyert pályázati összegből. Több mint 1600 tanuló számára biztosítják így majd a közlekedést.
2024. szeptember 03., 17:372024. szeptember 03., 17:37
A Hargita megyei diákok szállítására 54 elektromos kisbuszt vásárol a Hargita megyei önkormányzat, ebből harminckilenc 8+1, tizenöt 16+1 férőhelyes. A járművek vidéken 1309, városon 347 diákot szállítanak majd – tudtuk meg Hargita Megye Tanácsának keddi közleményéből. Mint írták,
az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) kiírásán elnyert pályázati összegből. A finanszírozási szerződés meghosszabbítása folyamatban van jövő év szeptember 29-ig. A projekt összértéke több mint 36 millió lej, amelyből partnerként az önkormányzatok 5 százalék önrészt kell biztosítsanak, ami 1,8 millió lej.
„Hargita Megye Tanácsa korábban felmérte, hogy milyen közlekedési igény mutatkozik a megye iskolái szempontjából, most ez alapján döntik el, hogy mely településeken fognak közlekedni az iskolabuszok, ugyanakkor a helyi önkormányzatokkal és a tanfelügyelőséggel is egyeztetnek a kérdésről. Ez alapján 45 önkormányzat nyújtott be finanszírozási projektet Hargita Megye Tanácsához” – osztották meg.
Változékony, zivataros időjárásra kell számítani a következő napokban Erdélyben is. Kedden főként a hegyvidéken és az ország középső részén, szerdán pedig ismét többfelé alakulhatnak ki viharok.
Közzétették hétfőn a pótérettségi végleges eredményeit. Az óvások elbírálása után 3,1 százalékponttal 36,9 százalékra nőtt a sikeresen vizsgázók aránya.
Különleges közönségtalálkozók várják a filmkedvelőket Székelyföld több településén: augusztus végén és szeptember elején Törőcsik Franciska is részt vesz a Magyar menyegző című film vetítéseit követő találkozókon.
Az elmúlt 24 órában 24 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 18 személynek nyújtottak segítséget – számolt be hétfő reggel a Facebook-oldalán a Salvamont.
Háromnapos rendkívüli ülésszak kezdődik hétfőn a parlamentben. A szenátus és a képviselőház az országos helyreállítási terv (PNRR) mérföldköveinek teljesítéséhez szükséges több törvénytervezetet is megvitat.
Szúnyogirtásra készül Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala hétfőn este kilenc órától, így arra kérnek mindenkit, hogy kerüljék az alább közölt helyszíneket az említett időszakban.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
1 hozzászólás