
Használják az újonnan vásárolt buszokat
Fotó: Erdély Bálint Előd
A tervek szerint hamarosan Székelyudvarhely szombatfalvi részére is lesz járata a városi tömegközlekedést működtető Urbana Rt-nek; ezt az új elektromos járművel oldanának meg.
2023. január 22., 19:062023. január 22., 19:06
Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának mindhárom újonnan vásárolt autóbuszát sikerült forgalomba helyezni, így a Budapest vezetőségétől kapott régiekkel együtt
– tudtuk meg Gál Ferenctől, a vállalat szállítási menedzserétől.
Két új és egy régi buszt használ jelenleg a szolgáltató a megszokott útvonalak bejárására: óránként indul járat Bethlenfalváról, illetve a Jézus-kápolnától, valamint ennél rövidebb időközönként a Cserehát-lakótelepről. Ezeken kívül
Ha valamelyik útvonalon meghibásodik egyik járművük, azt a harmadik, anyaországból kapott busszal pótolják.
A különjárat esetében korábban ugyan volt lehetőség arra, hogy – előre leegyeztetve, szervezett körülmények között – iskolásokat szállítsanak például a Szejkefürdőre tanulmányi útra, de jelenleg ezt nem lehet megoldani, hiszen a korcsolyaoktatás megkezdése óta folyamatosan foglalt a jármű – jegyezte meg Hadnagy Gábor, az Urbana Rt. igazgatója.
Gál Ferenc közölte, eddig még csak próbaútjai voltak az új elektromos busznak, esetleg cserejárműként használták, ami
A tervek szerint újraindítanák a Szombatfalvára közlekedő járatot, erre pedig megfelelő lehet az új jármű. Egyelőre még csak tesztelni fogják az útvonalat, azonban két héten belül véglegessé válhat a járat.
A menedzser megjegyezte, korábban felkészítették a buszokat a téli időszakra, mindegyikre vásároltak téli abroncsokat. A sofőrök tekintetében is jó csapat állt össze, munka közben többször átestek már rendőrségi ellenőrzéseken, de sosem voltak problémák. Azt egyelőre nem tudta megmondani, hogy a régi buszok ki lesznek-e vonva a forgalomból, amennyiben újabb járműveket vásárol a városvezetés.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
A Maros megyei rendőrség hat ingatlanban tartott házkutatást pénteken orvvadászattal és illegális fegyvertartással gyanúsítható személyeknél.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion péntek este azt követelte, hogy pártja kerüljön kormányra, és bejelentette: ha Nicușor Dan államfő „nem tesz eleget ennek a felszólításnak”, fel kell függeszteni tisztségéből.
Mivel a következő napokban sárga, narancssárga és vörös kódra okot adó nappali hőség várható, június 28-án, vasárnap forgalmi korlátozásokat vezet be a rendőrség az ország 16 megyéjében. A Székelyföld is érintett.
Hatalmas érdeklődés övezte a Bagossy Brothers Company koncertjét az Udvarhely Napokon, ahol szinte egy emberként énekelte a közönség a zenekar legismertebb dalait.
Félmillió lejt szánnak idén Maros megyében a köves utak karbantartására, több milliót sáncok rendbetételére, aszfaltozásra, de a műszaki tervek elkészítésére is. A Maros megyei tanács idén 41,3 millió lejt költ az úthálózatra.
Az oktatási minisztérium pénteken kérte a tanfelügyelőségeket, hogy a magas hőmérséklet és a fokozott hőterhelés miatt gondoskodjanak az érettségiző diákok és a tanárok egészségének védelméről.
Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A kézdivásárhelyi Sokadalom legfennköltebb mozzanata immáron évek óra a Pro Urbe díj átadása. A rangos elismerésben ez alkalommal, sorban tizenötödikként Gábor Rezső pedagógus, a Gábor Áron Szakképző Líceum korábbi igazgatója részesült.
szóljon hozzá!