
Bírságra számíthat a vállalkozó, ha nem távolítja el a kordonokat
Fotó: Erdély Bálint Előd
Engedélyek híján el kell távolítania a kihelyezett kordonokat annak a vállalkozónak, aki lezárta a székelyudvarhelyi vasútállomás mellett bérelt területet. Ha ezt szerdáig nem teszi meg, ezertől százezer lejig terjedő büntetésre számíthat a helyi rendőrségtől.
2022. november 22., 18:592022. november 22., 18:59
Kellemetlen meglepetés várta azokat, akik hétfőn a székelyudvarhelyi vasútállomás melletti területen szerettek volna parkolni vagy közlekedni járműveikkel, hiszen egy vállalkozó kordonokkal zárta le a területet.

Hatalmas zűrzavar alakult ki hétfőn reggel a székelyudvarhelyi vasútállomásnál, miután egy vállalkozó kordonokkal zárta le a Román Vasúttársaság (CFR) tulajdonában lévő területet, amelyet naponta több mint százan használtak parkolóhelyként.
Mint kiderült, a cég fizetősparkoló létrehozását tervezi, ennek érdekében kötött bérleti szerződést a Román Vasúttársasággal (CFR). A vállalkozó hétfőn nem nyilatkozott lapunknak, ezért a helyi rendőrséghez, illetve a városházához fordultunk kérdéseinkkel, és hamar kiderült, hogy a cég
Kedden László Szabolcs, a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség vezetője azt nyilatkozta lapunknak, hogy az egységük építkezési felügyeletért felelős osztálya nyomozott az ügyben, a vállalkozó pedig azóta sem szerezte be a szükséges dokumentumokat. Éppen ezért
A helyi rendőrség vezetője hangsúlyozta, a törvények szerint járnak el, senkivel sem kivételezhetnek.
Felhívta ugyanakkor a polgárok figyelmét, hogy még az ideiglenesen kihelyezett kerítések esetében is engedélyt kell kiváltani a polgármesteri hivatalnál, nagyobb munkálatok kivitelezése előtt pedig be kell szerezni az építkezési engedélyt. Hozzátette,
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.
Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A görlitzi többlakásos épület összeomlása után eltűntnek nyilvánított mindkét román turista holttestét megtalálták a romok alatt.
A hitelszerződés értelmében Románia 16,68 milliárd euró SAFE-forrást használhat fel. Lengyelország után ez a második legnagyobb tagállami keret.
Közzétette a kegyelmi ügy dokumentumait honlapján a Sándor-palota péntek reggel.
Bár az elmúlt években látványosan visszahúzódott a víz a szépvízi tározóban, a Csíki-medence ivóvízellátása továbbra sincs veszélyben. Sőt a kapacitása azt is megbírja, hogy a jövőben további alcsíki településeket csatoljanak rá a rendszerre.
Csütörtök délután egy 72 éves férfit megtámadott és megharapott egy medve a Beszterce-Naszód megyei Bükkös (Bichigiu) település külterületén, ahol két héttel ezelőtt egy nőt ölt meg a nagyvad.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön megtámadta az alkotmánybíróságon azt a törvényt, amely szerint idén országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
1 hozzászólás