
A városháza nem adott ki engedélyt a kordonok kihelyezéséhez
Fotó: Erdély Bálint Előd
Hatalmas zűrzavar alakult ki hétfőn reggel a székelyudvarhelyi vasútállomásnál, miután egy vállalkozó kordonokkal zárta le a Román Vasúttársaság tulajdonában lévő területet, amelyet naponta több mint százan használtak parkolóhelyként. Mint kiderült, nem váltottak ki engedélyt a városházán a terület lezárásához. A helyi rendőrség is vizsgálódik az ügyben.
2022. november 21., 12:162022. november 21., 12:16
2022. november 21., 15:122022. november 21., 15:12
Több sofőrt is kellemetlen meglepetést ért hétfőn reggel, hogy kordonokkal zárták el a Román Vasúttársaság (CFR) Bethlen Gábor utca 63. szám alatt található területét, amelyet parkolóhelyként használtak a székelyudvarhelyiek. Itt több mint száz autó állomásozott napi szinten, így nem is csoda, hogy káosz alakult ki a környező utcákban a reggeli órákban. A helyi rendőrség munkatársai igyekeztek útba igazítani a sofőröket.
Korábban lapunkat is felkereste egy vállalkozó megbízottja, aki hirdetésben tájékoztatott terveiről. Annyit közölt olvasóinkkal, hogy e hónap 19-e és 25-e között lezárják a területet, ahol magánparkolót szeretnének létrehozni. Ezért kérték, hogy senki se hagyja ott autóját az említett időszakban. Ezt az ott lévő járművekre helyezett értesítésekkel is jelezték.
Ezt követően a székelyudvarhelyi helyi rendőrség vezetőjét, László Szabolcsot kerestük a helyzettel kapcsolatban, ám ő sem tudott megnyugtató választ adni. Mint kiderült, egyeztettek a vállalkozóval a lezárással kapcsolatban, ezzel egyidőben pedig vizsgálatot is indítottak a kordonok kihelyezésének legalitását ellenőrizve. Erről bővebb tájékoztatást a későbbiekben ígért.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Időközben a városházán is érdeklődtünk a történtekről, Zörgő Noémitől, az intézmény szóvivőjétől pedig megtudtuk, hogy a vállalkozó építkezési engedélyköteles átalakításokat szeretne végezni a helyszínen a parkolók kialakítása érdekében. Ez utóbbi még nincs kiállítva, ugyanakkor
Fotó: Erdély Bálint Előd
Zörgő Noémi emlékeztetett, korábban a városvezetés is egyeztetett a vasúttársasággal arról, hogy megvásárolják vagy esetleg bérbe vegyék a kérdéses területet, ám akkor a CFR erre nem biztosított lehetőséget. A terv meghiúsulása miatt, magánterületről lévén szó nem is végeztethettek javításokat a helyszínen, hiszen elméletileg a vasúttársaság csak „eltűrte” az ott parkoló autósokat.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Fotó: Erdély Bálint Előd
Újabb drónt lőtt le vasárnap reggel 10:13-kor a román légierő egyik F-16-os vadászgépe Románia területi vizei fölött, a Sulina-Chilia térségben – jelentette be a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Az ilyenkor megszokotthoz képest „csípősebb” volt a reggel országszerte az elmúlt napok lehűlése és csapadékos időjárása miatt.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
3 hozzászólás