
Egyelőre egyedül tiltakozik
Fotó: Haáz Vince
Dolgozni szeretne, játékokkal kereskedne a Somostetőn a 74 éves marosvásárhelyi Hajnal Zoltán, aki az árusokat érintő bonyodalmak miatt jelenleg a városháza előtt éhségsztrájkol.
2022. május 12., 14:592022. május 12., 14:59
2022. május 12., 15:192022. május 12., 15:19
Az idős, cukorbeteg férfi, mint a Székelyhonnak elmondta, azért vonult az utcára, mert május 3-ától nem engedték, hogy megnyissa a Somostetőn lévő bódéját. Mint megtudtuk, már 1999 óta minden tavasztól késő őszig játékokat árul a közkedvelt helyen, ebből tartja el családját.
Idén – akárcsak az előző években – 40 ezer lejes kölcsönt vett fel, abból az egész idényre való játékmennyiséget megvásárolta. „Azt ígérték nekünk, hogy hagyják, hogy dolgozzunk, áruljunk, egészen addig, amíg megszervezik a versenytárgyalást, és kiderül, hogy hol lesznek az új bódék, kik árulhatnak majd ott. Nem így történt. Május 3-a után nem hosszabbították meg a működési engedélyemet, sem nekem, sem másik 27 árusnak. Azt sem mondták meg pontosan, hogy mikor lesz a versenytárgyalás, mikor rendeződnek a dolgok. Más választásom nincs, mint egészségemet és életemet kockáztatva az hivatal elé vonulok, hogy mindenki megtudja hogyan bántak el velünk” – magyarázta.
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi Somostetőn 28 kereskedő árult fagylaltot, vattacukrot, játékokat, pattogatott kukoricát, miccset. Nekik év elején a városháza azt ígérte, hogy amíg nem szervezik meg a versenytárgyalást, addig minden maradhat úgy, ahogy volt előző években. Május elején azonban nem hosszabbították meg a működési engedélyüket. Az érintettek azt sérelmezik, hogy sem az állatkert igazgatója, akihez a Somostető tartozik, sem a város polgármestere nem fogadja őket, nem áll szóba velük. A prefektustól is segítséget kértek, egyelőre hiába.

Zárva maradtak a bódék ezen a hétvégén is a marosvásárhelyi Somostetőn, mivel nem sikerült törvényes megoldást találni a kinyitásukra.
Soós Zoltán polgármester Bukarestben tartózkodik, a városháza sajtószóvivője a Székelyhon megkeresésére azt mondta, az állatkert igazgatója tud érdemben választ adni arra a kérdésre, hogy mi lesz az elkövetkező időszakban a bódékkal. Ez nemcsak azért fontos kérdés, mert 28 családot, vállalkozást érint, hanem, mert hétvégenként több ezren látogatnak a Somostetőre és az állatkertbe, jelenleg pedig egyetlen kis vendéglő van, ahol falatozhatnak, vizet, fagylaltot vehetnek.
Szánthó Jánost, az állatkert igazgatóját egyelőre nem sikerült elérnünk.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
Pénteki ülésén a kormány memorandumot fogadott el 34 új bölcsőde működtetéséhez szükséges 768 állás meghirdetéséről.
A Marosvásárhelyi Állatkert oroszlánkifutója idén is otthont ad egy rendhagyó divatbemutatónak augusztus végén: Hajnal Zsuzsa, marosvásárhelyi divattervező itt mutatja be a fenntartható divat jegyében alkotott új ruhakollekcióját.
Románia pénteken benyújtja az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó ötödik kifizetési kérelmét – jelentette be Dragoș Pîslaru európai alapokért felelős miniszter a kormányülés utáni sajtótájékoztatón.
Nem érdemelte meg a kórházi ellátást, ezért nem volt hajlandó bent maradni törött bordákkal a két ember életét követelő brassói gázolás elkövetője, aki elmondása szerint elvesztette az eszméletét a balesetet megelőzően.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken több évre szóló politikai paktumot javasolt a pártoknak az energiaügyi intézkedések következetes végrehajtására.
Megnyugvással fogadják az orotvaiak, hogy jogerős ítélet született a 2025. februárjában történt emberölés ügyében. A helyiek körében az okozott szóbeszédeket, hogy több mint egy évig várni kellett konkrét fejleményekre.
szóljon hozzá!