
Sok órányi munka az önkéntesek részéről a csomagok összeállítása
Fotó: Kovászna Megyei Vöröskereszt
Ismét megszervezi karácsonyi tomboláját a Kovászna megyei Vöröskereszt, de a közösség szolidaritásában bízva még magasabbra teszi a lécet, mint a korábbi években: ha eddig 600 családnak osztottak csomagot az ünnepek táján, most százzal többnek szeretnének juttatni. Ehhez a cégek, vállalkozások tombolanyeremények felajánlásával járulhatnak hozzá, a lakosság pedig a tombolajegyek megvásárlásával.
2023. november 25., 10:482023. november 25., 10:48
Nem az optimizmus teng túl a Vöröskereszt munkatársaiban – hiszen eddig is nagyon sok munkával sikerült elérni vagy megközelíteni a kitűzött célt –, hanem az a jelzés érkezett a segélyszervezethez, hogy
Így mindent megtesznek, hogy senki ne maradjon ki – mondta Lázár Andrea programfelelős.
A Vöröskeresztnek több faluban vannak önkéntesei, akik nemcsak szűkebb környezetüket ismerik, hanem többnyire a környéket is, ők azok, akik már november elején felmérést végeznek és listát írnak azokról, akinek nagy szüksége van a segítségre.
amelyeket a terv szerint december első felében visznek majd ki az önkéntesek.
Gyakorlatilag öt tombolajegy ára teszi ki egy csomag költségráfordítását, egy tombolajegy 10 lejbe kerül és egyelőre az önkénteseknél, valamint a Vöröskereszt sepsiszentgyörgyi székhelyén (Kós Károly u. 7. szám) kapható. Hamarosan hozzáférhető lesz egy online platformon is, az odavezető linket pedig a Vöröskereszt Facebook-oldalán találják meg.
Több állandó partnercég is támogatja a segélyszervezetet, amelyek főleg saját termékeket biztosítanak a különböző segélyakciókhoz: most is érkeztek tombolanyeremény-felajánlások a Bertis, Chocopack, Aquaris Veritas, Meotis cégek részéről.
de frizurakészítést, a B the Hotelben kétfős vacsorát is lehet nyerni, illetve vásárlási utalványokkal is gazdagodhat, aki zsebébe nyúl, hogy másoknak is lehessen egyszerű örömökben része az ünnepeken.
Adakozni továbbra is lehet, elfogadnak pénzbeli hozzájárulást is a csomagok költségeihez, illetve tombolajegy vásárlásával is segíthetünk, hogy segíthessenek.
Több százezer eurót találtak a korrupcióellenes ügyészek a Román Közúti Hatóság (ARR) vezetője, Cristian Anton bukaresti és temesvári lakásán tartott keddi házkutatáskor.
Több Kovászna megyei termék is bekerült az egyik nagyáruház kínálatába, egy helyre csoportosítva a helyi készítésű árukat. Az AgroSIC emellett online értékesítési platformot fejleszt a kistermelőknek.
Öt juhot és két bárányt ölt meg egy medve, amely a háromszéki Maksa településen, a főút mentén fekvő gazdaságban tört be egy istállóba keddre virradóra.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu „cinizmusnak” tartja, hogy a kormány késik az üzemanyagárak emelkedését mérséklő intézkedések elfogadásával.
Az elektronikus orvosi nyilvántartás idén nyártól lesz elérhető, és egy felhasználónév, valamint egy jelszó segítségével minden beteg hozzáférhet majd a saját digitális kórlapjához a mobiltelefonjáról, laptopjáról, számítógépéről vagy táblagépéről.
A Világbank jóváhagyott egy 650 millió dolláros hitelt Románia számára a kormány fejlesztési projektjeinek támogatására.
Tüntetést szervez kedden a fogyatékossággal élők ügyeivel foglalkozó országos tanács (CNDR) a fővárosi Győzelem (Victoriei) téren a fogyatékossággal élők juttatásának alacsony szintje és az adóztatásukat érintő legutóbbi változások miatt.
Utcára vonult kedden délelőtt a marosvásárhelyi vegyipari kombinát több mint háromszáz alkalmazottja, hogy a gyár megmentését követelje. A tüntetők szerint a kormány kezében van az üzem sorsa, amely egy hónap múlva végleg bezárhat.
A Maros megyei környezetőrség 45 ezer lejre bírságolta meg Marosludas polgármesteri hivatalát, miután március 24-én tűz ütött ki egy illegális hulladéklerakóban, amelyet 72 órás beavatkozás után sikerült eloltani.
Ilie Bolojan szerint a 2026-os év a vártnál nehezebb lesz, mivel a közel-keleti helyzet jelentősen bonyolítja a dolgokat; és megemlítette, hogy az árak emelkedése enyhe gazdasági visszaesést eredményez.
szóljon hozzá!