
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Medvét láttak szerda reggel Sepsiszentgyörgy bejáratánál, az Állomás negyed közelében; a hatóságok Ro-Alert-üzenetben figyelmeztették a lakosságot. A medvék egyre több kárt okoznak Háromszéken is.
2023. szeptember 20., 12:362023. szeptember 20., 12:36
2023. szeptember 20., 12:572023. szeptember 20., 12:57
A nagyvad jelenlétét az egykori kályhagyár környékéről jelezték. Az ott élőket arra intették, hogy maradjanak a lakásukban, ne közelítsék meg és ne próbálják etetni a medvét – ismerteti az Agerpres. Mint emlékeztetnek, júniusban a sepsiszentgyörgyi Kaufland szupermarket közelében is feltűnt egy medve.

A genetikai minták alapján végzett medveszámlálás is azt bizonyítja, hogy több ezer medvének nem jut élőhely – tudtuk meg a tudományos igényű felmérést végző munkacsoport, illetve a Vadállomány Professzionális Kezelését Célzó Egyesület elnökétől.
A Kovászna Megyei Környezetvédelmi Ügynökség igazgatója, Gheorghe Neagu azt nyilatkozta, hogy
Ebből eddig 291 ezer lej kártérítést folyósítottak a jogosultaknak.

A héten Háromszéken több baleset is történt a medvék miatt: ezeknek ők is áldozatul estek, a másik oldalon viszont személyi sérülés nem, „csak” jelentős anyagi károk keletkeztek. Forrnak az indulatok.
Ebben az évben három ember sérült meg medvetámadásban a megyében, egyikük szitabodzai, ketten bölöniek.
„Egyértelmű, hogy elszaporodtak a medvék (...) Azt hiszem, ökológiai katasztrófa felé tartunk. Egy bizonyos ponton teljesen el fogjuk veszíteni az ellenőrzést fölöttük.
– fogalmazott Gheorghe Neagu.
A környezetvédelmi ügynökséghez 2022-ben 273 bejelentés érkezett medve okozta károk miatt, 2021-ben 337, 2020-ban 194 ilyent regisztráltak.
Több meleg- és egy szélrekord is megdőlt csütörtökön – közölte a HugaroMet Zrt. az előzetes adatok alapján Facebook-oldalán.
Felkorbácsolta a kedélyeket az állategészségügyi hatóság belső levelezésének egy kiszivárgott része, amely a juh- és kecsketej, és az abból készült élelmiszerek forgalmazásának a szigorításáról szól. Mi az igazság, valóban eltűnnek ezek a piacról?
Nem mindennapi bejelentéssel rukkolt elő csütörtök délután a Grand Theft Auto hatodik részét is fejlesztő Rockstar Games.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
2 hozzászólás