
A waldorfos kisdiákoknak osztályonként külön veteményesük is van
Fotó: Beliczay László
Már a következő tanévre is beteltek a helyek a 2019-ben létesült székelylengyelfalvi Waldorf-iskolában, így teljes lesz az ottani elemi oktatás. Az intézménynél folyamatos a bővülés, már egy új létesítményt is sikerült építeni, és egy következőt is terveznek az 5–8. osztályosok számára. A rendhagyó tanítási forma iránt igen nagy az érdeklődés, már Kisgalambfalván is terveznek Waldorf-iskolát indítani.
2022. október 27., 11:012022. október 27., 11:01
A következő tanévre beteltek a helyek a székelylengyelfalvi Waldorf-iskolában, de az azt követő tanévekre is nagyon sok család jelezte már a beiratkozási szándékot. A támogatások és különböző alternatív bevételi források segítségével sikerült egy új iskolaépületet létrehozni, és egy következőt is terveznek az 5–8. osztályosok számára. Lapunk az iskola bővítéséről, fenntartásáról és a szülői közösségről Bodurian Ágota pedagógust kérdezte.
A régi iskolaépületben, amely 1912-ben épült, eddig két osztálynak volt helye, most sikerült további két teremmel kiegészíteni az eddigieket – nyilatkozta megkeresésünkre Bodurian Ágota. Szerinte
Mint mondta, az említett oktatási rendszer iránti érdeklődés egyre nagyobb, a következő tanévekre is számos család jelentkezett már. Az új tantermekről megjegyezte: két év alatt épültek fel szülői és szponzori támogatásból, a különböző vásárok bevételéből, a 2021-es Fuss neki! során gyűjtött adományokból.
Fotó: Beliczay László
A waldorfos szülők idén is részt vettek a Fuss neki! jótékonysági gyűjtésen, melynek során a kitűzött 40 ezer lejes összeget sikerült túllépni, a begyűlt pénzt pedig szintén az iskola bővítésére és egy újabb osztályterem létrehozására fordítják. A pedagógus szerint a gyerekek beíratása nem bonyolult, amennyiben a kicsi Waldorf-csoportban napközis/óvodás, az óvónéniknél jelezhetik iskolába iratkozási szándékukat. Ha nem Waldorf-oviba jár a gyerek, de Waldorf-iskolába szeretnék íratni, a tanítónőkkel kell felvenni a kapcsolatot.
Fotó: Beliczay László
„Mindenik osztálynak van kis veteményeskertje, az udvar is folyamatosan szépül, a régi épület pincéje komoly feljavításon esett át, hogy használható legyen, amennyiben szükséges.
– részletezte a közösség eddigi munkáját Bodurian Ágota.
Fotó: Beliczay László
A régi épület felújításáról is érdeklődtünk, hiszen helyenként már omladozik róla a vakolat. A pedagógus közölte: az épület a Fülöp Áron Általános Iskolához tartozik, amelynek vezetősége maximálisan támogatja tevékenységüket.
Mivel az állami intézmények költségvetése limitált, és egy-egy községi iskolához több kisebb-nagyobb falusi iskolaépület tartozik, nem könnyű minden épületet karbantartani.
Máshol is van igény
Kisgalambfalván is tervezik egy Waldorf-iskola létrehozását, nyilatkozta megkeresésünkre Szabó-Bilibók Attila, az egyik kezdeményező családfő. Elmondása szerint az iskolaépület létrehozását a helyi önkormányzat vállalja, ám ha nem sikerül időben elkészíteni, a Hagyaték Alapítvány újonnan felépített és korszerűsített közösségi terében lenne az oktatás. Mint megjegyezte, ez csak másodlagos terv, de a tereket úgy alakították ki, hogy szükség esetén átalakíthatók legyenek osztálytermi funkciók ellátására is. Hozzátette, amint megkapják a szükséges engedélyeket, nekilátnak az iskolához kapcsolódó tervek megvalósításához is.
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!