
Fotó: Pinti Attila
Százhatvanöt gyorshajtót bírságoltak meg a közlekedésrendészek szerdán az E578 jelzésű európai út csíki szakaszán.
2024. január 25., 18:112024. január 25., 18:11
2024. január 25., 18:242024. január 25., 18:24
Újabb átfogó közlekedésrendészeti akciót tartottak szerdán a rendőrök. Ezúttal közel 180 szabálysértőt azonosítottak – néhány nappal korábban több mint 160 bírságot osztottak ki a sofőrök között.

Összesen hat jogosítványt vontak be, és több mint 140 büntetést szabtak ki sebességhatár túllépése miatt vasárnap 12 és 16 óra között a csíkszeredai közlekedésrendészek – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóosztálya.
A szerdai közlekedésbiztonság-javító bevetésen 165 gyorshajtó „akadt horogra”, emellett többen lejárt időszakos műszaki vizsgával, illetve kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás nélkül vezették autójukat.
Fotó: Pinti Attila
Kilenc gépjárművezetői engedélyt gyorshajtás, kettőt pedig szabálytalan előzés miatt vontak be, emellett két forgalmi engedélyt is felfüggesztettek. A bírságok összege meghaladja a százezer lejt – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
Egy 37 éves, eltűnt férfit keres a marosvásárhelyi rendőrség.
Elindult a paksi atomerőműben a 3-as blokk 6-os turbinájának áramtermelése szombaton késő este.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
Robbanóanyagot tartalmazott a szombat reggel a Fekete-tengerben, a tuzlai partszakasz közelében talált drónmaradvány – közölte a védelmi minisztérium.
Az öt nagy országos szakszervezeti szövetség elutasítja az új közalkalmazotti bértörvénytervezet jelenlegi formáját, és felhívja a figyelmet, hogy a dokumentum valójában újabb méltánytalanságok és társadalmi feszültségek forrása.
Öten sérültek meg szombat délután egy személyautó és egy mentőautó ütközése következtében Brassóban.
Egy 62 éves férfi a Hunyad megyei Guraszáda községből pénteken háromkerekű kerékpárral közlekedett az A1-es autópályán, Marosillye település környékén, hol a belső, hol a külső sávon, a forgalommal szemben.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
szóljon hozzá!