
Fotó: Gergely Imre
Különleges évfordulót ünnepel a gyergyószentmiklósi református közösség: 125 évvel ezelőtt, 1898-ban szentelték fel a templomot, amely az akkori Csík vármegyében az első volt. A gyülekezet vasárnaptól egyhetes rendezvénysorozatottal emlékezik.
2024. augusztus 24., 20:342024. augusztus 24., 20:34
Az Ige ereje a központi mottója az augusztus 25-én, vasárnap kezdődő ünnepségsorozatnak, amely megnyitó istentisztelettel indul 16 órától, ahol Balog Zoltán budapesti püspök hirdeti az igét. Az ünnepi alkalom után kiállítás nyílik a Városi Könyvtárban, amely templomképeket és Funkenhauzer Zsófia festményeit mutatja be. A kiállítást Balázs József nyitja meg, és a napot a marosvécsi Kiscsillagok együttes koncertje zárja.
A hét további napjain az egyházi élet különböző területeit érintő programok várják az érdeklődőket.
Hétfőn a család szerepe kerül középpontba, ahol a Kátoli család bizonyságtétele mellett a kárpátaljai Györkéné Csákány Marianna dicsőítő koncertjét hallgathatják meg a résztvevők.
Kedden a református közösség múltjára és jelenére emlékeznek, egy kiállítással, amelyet dr. Ősz Előd nyit meg a Tarisznyás Márton Múzeumban, majd Veress László humoros előadásával folytatódik az este, amely a Biblia derűs oldalát tárja fel.
Szerdán a nehézségek között megélt hitről szóló programok következnek, ahol többek között a fogyatékkal élők, a romák és a szenvedélybetegek között végzett missziós munka tapasztalatairól lesz szó. Az áhítatok és bizonyságtételek mellett szakemberek osztják meg tapasztalataikat ezen nehéz sorsú csoportok közötti szolgálatokról.
Csütörtökön a következő nemzedékek kerülnek a figyelem középpontjába, ahol a gyerekek és az ifjak számára is szerveznek programokat. A Bibliai barangoló játékos foglalkozásai mellett bábelőadás is várja a legkisebbeket, amit a kolozsvári Keljfeljancsi Komédiás Kompánia mutat be. Az ifjak interaktív előadáson vehetnek részt, melynek címe: Az Ige tükrében, illetve egy módszert tanulhatnak meg, amely segít az önálló bibliaolvasásban.
A pénteki nap a művészet és az egyház kapcsolatáról szól, ahol többek között Csatári Bíborka áhítata és bizonyságtétele hangzik el, majd Vincze László bábszínész beszél a gyülekezetben és a színpadon végzett szolgálatáról. Adorjáni László lelkipásztor karikatúrái is kiállításra kerülnek, amelyek szintén a művészet és hit kapcsolatát tárják fel.
Szombaton a média és az egyház kapcsolatáról szóló programokkal várják az érdeklődőket. Adorjáni László, az Agnus Rádió alapítója beszél az egyház kommunikációjáról, majd
A napot bibliai vetélkedő zárja, amely szintén Gundel Takács Gábor vezetésével zajlik.
Az egyhetes ünnepségsorozat szeptember 1-jén, vasárnap zárul, ünnepi istentisztelettel és úrvacsoraosztással. Ezen az alkalmon Kató Béla, Erdély református püspöke hirdeti az igét, lezárva ezzel a jubileumi rendezvénysorozatot.
Az eseménysorozatra minden érdeklődőt, felekezeti hovatartozástól függetlenül, szeretettel várnak a szervezők, hogy együtt emlékezzenek meg a templom 125 éves fennállásáról, és ünnepeljék meg közösen a gyülekezet és a hit erejét. Az esemény részletes programja megtalálható a Gyergyószentmiklósi Református Egyházközség Facebook-oldalán.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) vállalja a kormányzást és Sorin Grindeanut javasolja miniszterelnöknek.
A múlt évben 9399 lej volt a romániai háztartások havi átlagjövedelme, 13,6 százalékkal nagyobb mint 2024.ben; a kiadások átlagösszege 8037 lej volt, ami a jövedelem 85,5 százalékát jelentette.
szóljon hozzá!