
Fotó: Gergely Imre
Különleges évfordulót ünnepel a gyergyószentmiklósi református közösség: 125 évvel ezelőtt, 1898-ban szentelték fel a templomot, amely az akkori Csík vármegyében az első volt. A gyülekezet vasárnaptól egyhetes rendezvénysorozatottal emlékezik.
2024. augusztus 24., 20:342024. augusztus 24., 20:34
Az Ige ereje a központi mottója az augusztus 25-én, vasárnap kezdődő ünnepségsorozatnak, amely megnyitó istentisztelettel indul 16 órától, ahol Balog Zoltán budapesti püspök hirdeti az igét. Az ünnepi alkalom után kiállítás nyílik a Városi Könyvtárban, amely templomképeket és Funkenhauzer Zsófia festményeit mutatja be. A kiállítást Balázs József nyitja meg, és a napot a marosvécsi Kiscsillagok együttes koncertje zárja.
A hét további napjain az egyházi élet különböző területeit érintő programok várják az érdeklődőket.
Hétfőn a család szerepe kerül középpontba, ahol a Kátoli család bizonyságtétele mellett a kárpátaljai Györkéné Csákány Marianna dicsőítő koncertjét hallgathatják meg a résztvevők.
Kedden a református közösség múltjára és jelenére emlékeznek, egy kiállítással, amelyet dr. Ősz Előd nyit meg a Tarisznyás Márton Múzeumban, majd Veress László humoros előadásával folytatódik az este, amely a Biblia derűs oldalát tárja fel.
Szerdán a nehézségek között megélt hitről szóló programok következnek, ahol többek között a fogyatékkal élők, a romák és a szenvedélybetegek között végzett missziós munka tapasztalatairól lesz szó. Az áhítatok és bizonyságtételek mellett szakemberek osztják meg tapasztalataikat ezen nehéz sorsú csoportok közötti szolgálatokról.
Csütörtökön a következő nemzedékek kerülnek a figyelem középpontjába, ahol a gyerekek és az ifjak számára is szerveznek programokat. A Bibliai barangoló játékos foglalkozásai mellett bábelőadás is várja a legkisebbeket, amit a kolozsvári Keljfeljancsi Komédiás Kompánia mutat be. Az ifjak interaktív előadáson vehetnek részt, melynek címe: Az Ige tükrében, illetve egy módszert tanulhatnak meg, amely segít az önálló bibliaolvasásban.
A pénteki nap a művészet és az egyház kapcsolatáról szól, ahol többek között Csatári Bíborka áhítata és bizonyságtétele hangzik el, majd Vincze László bábszínész beszél a gyülekezetben és a színpadon végzett szolgálatáról. Adorjáni László lelkipásztor karikatúrái is kiállításra kerülnek, amelyek szintén a művészet és hit kapcsolatát tárják fel.
Szombaton a média és az egyház kapcsolatáról szóló programokkal várják az érdeklődőket. Adorjáni László, az Agnus Rádió alapítója beszél az egyház kommunikációjáról, majd
A napot bibliai vetélkedő zárja, amely szintén Gundel Takács Gábor vezetésével zajlik.
Az egyhetes ünnepségsorozat szeptember 1-jén, vasárnap zárul, ünnepi istentisztelettel és úrvacsoraosztással. Ezen az alkalmon Kató Béla, Erdély református püspöke hirdeti az igét, lezárva ezzel a jubileumi rendezvénysorozatot.
Az eseménysorozatra minden érdeklődőt, felekezeti hovatartozástól függetlenül, szeretettel várnak a szervezők, hogy együtt emlékezzenek meg a templom 125 éves fennállásáról, és ünnepeljék meg közösen a gyülekezet és a hit erejét. Az esemény részletes programja megtalálható a Gyergyószentmiklósi Református Egyházközség Facebook-oldalán.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!