
Fotó: Egyfeszt
Augusztus 3-án, csütörtökön megszólal a zene, megnyílnak a tematikus udvarok, elrajtol a 3. Egyfeszt összművészeti fesztivál Gyergyószentmiklóson. A négy nap alatt több mint 300 esemény, koncert, kiállítás, színházi előadás, író-olvasó találkozó, túra... (és lehetne hosszan sorolni, hogy még mik) várják a fesztiválozókat. Csütörtöktől vasárnapig egyetlen dologra nem lesz lehetőség itt: unatkozni.
2023. július 30., 18:352023. július 30., 18:35
Azt már mindenki tudja, hogy a Bagossy Brothers Company minden korábbit felülmúló nagy bulit ígér az itthoni 10 éves születésnapján.

Tíz éves a Bagossy Brothers Company, és ezt méltó módon fogják megünnepelni szülővárosukban, Gyergyószentmiklóson. Az augusztus 3–6. között sorra kerülő Egyfeszt összművészeti fesztivál emellett még számtalan kikapcsolódási lehetőséget tartogat.
A nagyszínpadon, illetve a zenei udvarokban fellép a Kowalsky meg a Vega, Charlie, Blahalouisiana és sok más hazai és külföldi előadó is, akiktől igazán színes és hangos lesz a 2023-as Egyfeszt. A fellépők listája és a teljes program megtekinthető az egyfeszt.ro oldalon.
Íme, egy lehetséges napi program a pénteki napra: a család délelőtt tízre kisétál a Színház- és könyvudvarba, ahol a Halvirág bábszínház a Világszép Nádszál című előadással várja a kicsiket, a felnőttek pedig addig megihatnak egy finom kávét. Ezután kézműveskedhetnek közösen a Fakanálbáb műhelyben, de 12-kor már a Folkudvarban kell lenni, mert kezdődik a Kaláka együttes Volt egyszer egy fakatona című előadása, majd ugyanitt gyermektáncház következik Sándor Csabával és az Üver zenekarral, vagy épp át lehet sétálni a képzőművészeti udvarba, ahol a földfestés technikáját lehet ellesni.
Az ebéd a Hegyilevegő udvarban esedékes, ahol Bagossyék kedvenc gyerekkori ételeit lehet megkóstolni, de
Délután pedig ismét a Színház- és könyvudvarba érdemes betérni a gyerekekkel, ahol mesékkel, találós kérdésekkel, diafilmvetítéssel, logikai és ügyességi játékokkal várják a legfiatalabb fesztiválozókat, akiknek szülei eközben zavartalanul szeretnék élvezni a fesztivál programjait.
Fotó: Egyfeszt
Amíg a gyerekek játszanak, a szülők a Rafi Lajos cigány költő életéről készült filmet nézhetik meg, vagy később Barabási Albert László és Hatházi András pódiumbeszélgetését hallgathatják meg.
Este pedig ideje ágyba dugni a kicsiket, hogy a szülők a Jazzudvarban a Szabó Zsolt Quintet, a Retró udvarban Charlie, a Nagyszínpad előtt a Zdob și Zdub, az Alter udvarban a Coolture Morjaques vagy a Folkudvarban a Góbé zenekar zenéjére bulizhassanak. Illetve ott egészen hajnalig szól majd a zene a táncházban.
Fotó: Egyfeszt
A felsoroltak a pénteki napon várnak a kicsikre és nagyokra, de a „fesztiváltúra”, érdeklődési körnek megfelelően vezethetne ez más programokra, helyszínekre is, és mind a négy napra össze lehetne állítani több egész napos programfűzért is.
Fotó: Egyfeszt
A bőséges programkínálat miatt kialakulhatnak viták a korosztályok vagy épp a házastársak között is (mert mi van akkor, ha a gyerek kézműveskedni akar, míg apu koncertre, anyu pedig színházba menne?) de bízunk benne, hogy inkább a felszabadult hangulat lesz a jellemző.
A lej–euró árfolyam a következő időszakban mindkét irányba elmozdulhat, és a feszültség mindaddig fennmaradhat, amíg a piacok nem kapnak egyértelmű válaszokat Románia politikai és pénzügyi stabilitásával kapcsolatban – jelentette ki a BNR szóvivője.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) képviselőházi frakcióvezetője, Gabriel Andronache szerint Ilie Bolojan ismét miniszterelnöknek jelölhető, mert ezt nem tiltja az alkotmánybíróság.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerdán közölte, hogy 2023 és 2026 között összesen 15 hantavírus-fertőzéses esetet jegyeztek Romániában, ezek közül egyet idén.
Marosvásárhelyen, Szovátán és Székelyudvarhelyen új beruházásként épülhetnek fiataloknak szánt lakások, illetve előrelépés várható a sepsiszentgyörgyi, csíkszeredai, kézdivásárhelyi, kovásznai és malomfalvi ifjúsági lakások terén is – közölte az RMDSZ.
A Bolojan-kormány bukása a fokozódó gazdasági bizonytalanság miatt máris érezteti hatását a román energiapiacon – figyelmeztetett csütörtökön közzétett elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Megszűnik a TV2 Tények című hírműsora – erősítette meg a csatorna elnök-vezérigazgatója a 444-nek. Vaszily Miklós a portálon csütörtökön megjelent cikkben a csatorna struktúrájának átszervezéséről is beszélt – szemlézte az anyagot az MTI.
Az összes párt az embereinek elhelyezésére használta az állami vállalatok vezetői tisztségeit, ezen azonban a következő években változtatni kell – jelentette ki szerdán este Ilie Bolojan.
Az idénymunkák újraindulásával enyhén csökkent a munkanélküliség Hargita megyében. A sokévi átlagnál kisebb viszont az állásajánlatok száma is.
Székelyföld-szerte nyárias meleg volt tegnap délután, Csíkszeredában is 25,2 Celsius-fokig melegedett fel napközben a levegő hőmérséklete.
szóljon hozzá!