
Fotó: Borboly Csaba/Facebook
Szeptember végéig fog közlekedni hétvégéken a Csíkszereda és a csíkszentimrei Büdösfürdő között közlekedő menetrendszerinti autóbuszjárat, mivel az üdülőtelep háztulajdonosai közül ugyanis többen tiltakoztak a járat megszüntetése ellen. A probléma kapcsán pénteken tartottak megbeszélést az üdülőtelepen, ahol a mofetta és a vízhálózat kérdése is terítékre került.
2018. július 15., 15:002018. július 15., 15:00
2018. július 15., 15:032018. július 15., 15:03
„Régen több tízen is utaztak autóbusszal, tele voltunk csomaggal, sokan még ülőhelyet sem kaptak” – emlékezett vissza a járatot működtető Bálint Trans Kft. buszsofőrje, miközben Büdösfürdő fele tartottunk több hétvégi háztulajdonossal és újságíróval Borboly Csaba meghívására. Hargita Megye Tanácsának elnöke ugyanis megbeszélésre hívta az érintetteket az üdülőtelep színpadához, miután hírt adtunk arról, hogy megszűnhet a menetrendszerinti járat Csíkszereda és Büdösfürdő között.

Kevés az utas, ezért veszteséges a Csíkszereda és Büdösfürdő közötti buszjárat üzemeltetése. A menetrendszerű járatot fenntartó cég a visszavonulást fontolgatja, a lakosság egy része más menetrendet szeretne.
– panaszolta Nagy Béla hétvégi ház-tulajdonos. Hozzátette, valamikor régen
Most pedig csak hétvégén van, naponta egyszer járat. A megbeszélésen jelenlévő több háztulajdonos szintén megerősítette Nagy Béla szavait, hogy igényelnék az autóbuszjáratot.
Megbeszélték a problémákat Büdösfürdőn. Még mindig sok a kérdőjel.
Fotó: Borboly Csaba/Facebook
„Úgy tűnik, hogy az emberek leszoktak a tömegközlekedésről, miután felújítattuk a Büdősfürdőre vezető utat, és mivel kevés utassal veszteséges a szolgáltatás, ezért a cég jelezte a megyei tanácsnak abbéli szándékát, hogy visszalépne a szolgáltatástól ezen az útszakaszon” – közölte Borboly Csaba, hozzátéve éppen ezért
Nem várják el többé, hogy hétköznap is járjon. Hozzátette, szükség van arra, hogy minél többen vegyék igénybe az autóbuszjáratot, és jó volna felszámolni a feketén fuvarozók tevékenységét is.
„Egyelőre a vízhálózat kiépítésére és működtetésére nem tudunk megoldást találni” – válaszolták Kencse Előd és Székely Ernő, Csíkszentimre, valamint Csíkszentkirály polgármesterei (Büdösfürdőn mindkét községnek van területe). Mint magyarázták a jelenlévőknek,
A rendezési tervről annyit mondtak, hogy folyamatban van annak elkészíttetése. A kezelőbázis kapcsán pedig megtudtuk, hogy annak elindítására a korábbi években több kísérletet is tett a csíkszentimrei önkormányzat, azonban az a vállalkozó, akinek haszonbérbe adták, visszalépett, ugyanis túl nagy bürokratikus akadályokba ütközött a létesítmény működtetésének elindításához.
Fotó: Borboly Csaba/Facebook

Idén sem fogják megnyitni a büdösfürdői kezelőközpontot és mofettát, amely így már közel tíz éve áll kihasználatlanul. A létesítményt ügykezelő csíkszentimrei önkormányzatnál egyetlen érdeklődő sem jelentkezett a mofetta bérlésére.
Borboly Csaba megyei tanácselnök egyelőre csak ebbéli szándékukról adott hírt, mint magyarázta, egyelőre azt a megoldást találják a legjobbnak, hogy a kórház külső egységeként működjön a létesítmény. „Szeretnénk befejezni a félkész épületen a munkálatokat, ehhez járulhat hozzá a Hargita Közösségi Fejlesztési Társulás” – tette hozzá.
Mint ismeretes, a mofetta és kezelőbázis 2009 óta áll használatlanul, miután a megyei önkormányzat elkezdte újjáépíttetni, félkész állapotban adták vissza a csíkszentimrei önkormányzat ügykezelésébe, a településnek azóta sem volt pénze folytatni a beruházást.
Újabb sárga jelzésű hőségriasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM): szerdán nyolc megyében, csütörtökön pedig az ország több mint háromnegyedében lesz érvényben a figyelmeztetés.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöke, Ilie Bolojan, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetője, Dominic Fritz és Kelemen Hunor szövetségi elnök szerdán egyeztet a kisebbségi kormány megalakításáról és a miniszterelnök-jelöltről.
Megkezdődött a Nemzeti Liberális Pártban (PNL) az Adrian Veștea kormányát támogató párttagok kizárási eljárása, amelyet a párt új alapszabályának bukaresti törvényszéki bejegyzése után zárnak le – jelentette be Ionel Bogdan képviselő.
A keddi cotroceni-i konzultációk után egy pártközi megállapodáson alapuló kisebbségi kormány körvonalazódik, amelynek a megalakítását fel kell gyorsítani – közölte kedd este Nicușor Dan.
A kiskérődző-pestis elleni immunválaszt, azaz antitestek jelenlétét igazolták a laborvizsgálatok két különböző Hargita megyei legelőtesten tartott juhok néhány példányában. Az egyelőre még rejtély, hogy miként kerülhettek kapcsolatba a kórokozóval.
Több mint 2,25 milliárd euró érkezett Románia számlájára az országos helyreállítási terv PNRR keretében benyújtott negyedik kifizetési kérelem alapján – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Dragoș Pîslaru.
Vegyék ki a barnamedvét a szigorúan védett fajok kategóriájából, és rugalmasabb kezelést tegyenek lehetővé azokban a tagállamokban, ahol a faj nem veszélyeztetett – ezekkel a kérésekkel fordult az Európai Bizottsághoz Tánczos Barna.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Nicușor Dan államfővel folytatott keddi egyeztetések után kijelentette, hogy két kisebbségikormány-változat képzelhető el, harmadik lehetőségként pedig egy „nagyon szűk többségű” kormány.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
Tóvá alakult a marosvásárhelyi sürgősségi kórház mögötti parkoló a hétfő esti felhőszakadás után. A területre több környező telekről és a Molter Károly utcából is odafolyik az esővíz, ezért a leparkolt autók között nehéz bejutni a kórházba.
szóljon hozzá!