
Fotó: Képernyőfotó
Meghaladta az ezret a járvány kezdete óta koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált személyek száma Maros megyében. Hétfőtől a megyei kórházban is végeznek PCR-tesztet, kérésre.
2020. augusztus 03., 18:042020. augusztus 03., 18:04
2020. augusztus 03., 19:112020. augusztus 03., 19:11
A hétfő délig azonosított hat új koronavírussal fertőzött személlyel meghaladta az ezret a Maros megyei betegek száma, így már összesen 1004-en vannak a nyilvántartásban. Nemcsak a fertőzöttek száma, hanem a fertőzéssel kapcsolatba hozható elhalálozások száma is nőtt, elérve a 79-et.
A Maros megyei prefektúra közleménye szerint kórházban 112 személyt kezelnek, 199 pedig kérésre hazatért, vállalva, hogy 14 napig otthoni elkülönítésben marad. A fertőző betegségek klinikáján 49 személyt tartanak megfigyelés alatt, ők a teszteredményükre várnak. Ez jelentős csökkenést jelent, hiszen a múlt héten majd minden nap 70 felett volt a koronavírusfertőzés-gyanús személyek száma.
A prefektus, Mara Togănel beszámolója szerint
Raed Afarat egészségügyi államtitkár azt nyilatkozta hétvégén, hogy mivel Maros megyében nincs helyhiány, más megyéből fognak ide átirányítani súlyos betegeket. Őket Maros megyei és marosvásárhelyi orvosok fognak kezelni.

Vasárnap megérkeznek az első betegek a marosvásárhelyi orvosi egyetem sportcsarnokába felállított ideiglenes kórházba – nyilatkozta Raed Arafat egészségügyi államtitkár. Közben a városban a koronavírussal diagnosztizált személyek számának emelkedése miatt a tüdőklinikán is újra fogadnak fertőzött betegeket.
A Maros Megyei Klinikai Kórház közleményben tájékoztatja az érdekelteket, hogy
A klinikához tartozó két géppel elsősorban a közegészségügyi igazgatóság által kijelölt és a törvény által előírt szociális intézményekben l;vő alkalmazottak tesztelését végzik, de ezeken felül vállalják, hogy tíz egyéni kérést is teljesítenek. Egy teszt ára, amelyek eredményét román vagy angol nyelven közlik, 350 lejbe kerül. Időpontot a 0365-882-690-es telefonszámon lehet kérni.
Az általános sztrájk első napjához képest szerdán növekedett a hivatalosan tiltakozó dolgozók száma a Hargita megyei nagyobb kórházakban. Szintén szerdán arról döntött a kormány, hogy országszerte 6850 állás betöltését engedélyezi az egészségügyben.
A Duna vízszintjének további csökkenésétől függően szerda este vagy csütörtök reggel ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát is – jelentette be a Nuclearelectrica.
Hivatalosan is megnyílt szerdán a Nyárádszeredai Padlásmúzeum, amely egy helyi magángyűjtemény kincseit tárja a nagyközönség elé, gazdagítva ezzel a térség múzeumi kínálatát. Az esemény egyúttal a Nyárádmente Fesztivál ünnepélyes megnyitója is volt.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a jelenlegi bel- és külpolitikai helyzetben indokolt lenne egy „politikai fegyverszüneti” kormány megalakítása, ami azt jelentené, hogy valamennyi párt tárgyalóasztalhoz ül.
Elfogadta szerdán a képviselőház a köztisztégviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Elfogadta szerdán a képviselőház a területrendezési, településrendezési és építésügyi törvénykönyv tervezetét.
56 évesen, motorbalesetben hunyt el Glen Hansard ír énekes-dalszerző, akit a legtöbben a 2006-ban megjelent Egyszer (Once) című filmből ismerhetnek, aminek zenéjéért Oscar-díjat nyert.
A képviselőház szerdán elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját.
Mindössze egy nappal a július 28-án történt rongálás után helyreállították a medjugorjei Jelenések-hegyén álló Béke Királynője-szobrot.
Kiürítették szerdán a konstancai kikötő személyhajó-terminálját egy telefonos bombafenyegetés miatt – közölte Konstanca megye prefektusa.
szóljon hozzá!