
Fotó: Nagy Zoltán Facebook oldala
A gyergyószentmiklósi városházán ugyan még nem jár az egy hónappal ezelőtti győzelme óta, Nagy Zoltán frissen megválasztott polgármester azonban közel kétórás „bemelegítő” beszélgetésen van túl Csergő Tiborral, a hamarosan leköszönő polgármesterrel.
2024. július 12., 10:502024. július 12., 10:50
Elmúlt egy hónap június 9. óta, amikor Nagy Zoltán független jelöltként megnyerte a gyergyószentmiklósi polgármester-választást. Beiktatása októberben esedékes, de addig is igyekszik alaposan megismerni a város jelenlegi helyzetét.
Már a választást követő első napon elmondta Nagy Zoltán, hogy semmiképpen nem szeretné októberre hagyni a teendők megismerését, törekszik arra, hogy a város politikai szervezeteivel, Gyergyószentmiklós fontos közéleti szereplőivel megbeszéléseket folytasson a hivatalának átvétele előtt. Amint a Székelyhon megkeresésére válaszolva fogalmazott, igyekszik felmérni a terepet.
Megtörtént az előzetes beszélgetés
„A városházán még nem voltam, de Csergő Tiborral egy közel kétórás beszélgetést folytattunk. Ezt inkább előzetes beszélgetésnek mondanám, ami bemelegítésnek alkalmas, mielőtt a dolgok részleteibe belemennénk.
Ezek mind olyan ügyek, amelyek nem újak, amikről az egyszerű városlakók is értesültek valamilyen szinten. Nem szembesültem olyan új információkkal, amelyek megleptek volna” – nyilatkozta megkeresésünkre Nagy.
Hozzátette, ez a kötetlen beszélgetés hasznos volt, de nyilván nem elég arra, hogy mindent részletesen megismerhessen, de megerősítést nyert az, amit minden gyergyószentmiklósi ember tud, vagyis, hogy nem kevés a megoldásra váró probléma.
Nagy Zoltán szeretné a városházán a személyzeti ügyeket, a beruházások részleteit megismerni, szakirodák vezetőivel és az alpolgármesterrel is egyeztetni. Len Emil alpolgármesterrel egyébként már szintén folytattak előzetes megbeszéléseket. Ugyanígy az intézmények vezetőivel is át szeretné beszélni az aktuális kérdéseket.
A politikai szereplők közül váltott már néhány szót Barti Tihamérrel, az RMDSZ gyergyószéki vezetőjével, de konkrét egyeztetésnek ez még nem nevezhető; a jövő héten viszont már sor kerül egy ilyen megbeszélésre. Szintén a jövő hétre beszéltek meg találkozót az EMSZ helyi szereplőivel is.
Fotó: Suciu Cristian
Nagy Zoltán megjegyezte még, hogy az említettek mellett számos más közéleti személyiséggel és politikai tisztségviselővel folytatott informális háttérbeszélgetéseket itthon és Magyarországon is. A naptárában még további hasonlók szerepelnek: mindenképpen szeretne találkozni a Központi Regionális Fejlesztési Ügynökség vezetőjével is.
Szeptember 27-től következhet a polgármesteri tisztség átvétele
A hatályos jogszabályok alapján egy polgármesteri vagy képviselői mandátum nem lehet rövidebb 4 évnél. Így, mivel 2020-ban szeptember 27-én volt a helyhatósági választás, a jelenlegi polgármester és tanácstestület mandátuma addig érvényben van.
A jogszabály szerint 20 napon belül kell a bíróság elfogadja az új névsort, és ettől számítva 30 napon belül kell letennie a megválasztott tisztségviselőknek a hivatali esküt – tájékoztatott Selyem Hideg Norbert, Gyergyószentmiklós főjegyzője.
Felvetésünkre válaszolva hozzátette, az a korábbi helyzet, hogy Csergő Tibor 2020 őszén történt megbetegedése miatt csak november elején foglalta el a polgármesteri széket, nem jelenti azt, hogy novemberig tartana a mandátuma. Ez nem befolyásolja az előírt ügymenetet.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!