
Képünk illusztráció
Fotó: László Ildikó
Lezárják Székelyudvarhelyen a József Attila utcát a Kút és a Szentimre utcák kereszteződései között, szerda reggeltől egészen kora estig.
2024. június 19., 09:142024. június 19., 09:14
2024. június 19., 09:232024. június 19., 09:23
A Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal közleményben hívja fel az autósok figyelmét, hogy szerdán villanyoszlop cseréje miatt
A munkálat emellett áramkieséssel is jár: 9 és 17 óra között a József Attila és a Kút utcában szünetelni fog az áramszolgáltatás.
Nem csupán ez a két utca marad áram nélkül egy időre szerdán. Az áramszolgáltató értesítése szerint 9 és 16 óra között – ugyancsak javítási munkálatok miatt – áramszünet lesz az Asztalosok utca 1. és 3., az Építők utca 2., 4., 6., 8., 10., 12., 14., valamint a Győzelem utca 18., 20., 22., 24. számok alatt is.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
Az alkotmánybíróság csütörtökön szeptember 23-ára halasztotta Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök július elején benyújtott beadványának tárgyalását.
Száz éve született meg báró Kemény János kezdeményezésére a legendás helikoni íróközösség, az első találkozót 1926 júliusában tartották a Kemény-kastélyban. A jubileum alkalmából háromnapos rendezvénysorozatot szerveznek.
Sztrájkot hirdetnek a kormány gazdasági és szociális politikája ellen a Sanitas szakszervezeti szövetség képviselői.
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
Két évvel ezelőtt, pontosan ebben az időszakban volt az egyik leghosszabb és legintenzívebb hőhullám Romániában, az időjárási feljegyzések óta – emlékeztet a Meteoplus.
Szeptemberre meghaladhatja a 10 lejt a gázolaj literenkénti ára Romániában, ha tovább súlyosbodik a Perzsa-öböl térségében kialakult konfliktus, emelkedik a kőolaj világpiaci ára, és erősödik a dollár a lejjel szemben.
Továbbra is keresik a hegyimentők a tavaly novemberben a Bucsecs-hegységbeli Țigănești-völgy térségében eltűnt brit fiatalembert – közölte csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
szóljon hozzá!