
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Többen is megosztottak vasárnap délután a Facebookon egy iratot, amelyben az állt, hogy hétfőn délutántól Maros megyében is kötelező lesz a maszk viselete. A munkaterv szerint köteles lesz az orrát és száját eltakarnia egészségügyi maszkkal, pamut maszkkal, kendővel vagy sállal mindenkinek, aki az utcán van, emberek közé megy vagy emberekkel dolgozik. Az iraton a prefektúra fejléce volt, pecsét és aláírás nélkül.
2020. április 05., 21:412020. április 05., 21:41
2020. április 06., 09:342020. április 06., 09:34
Vasárnap este Maros a megye prefektusa, Mara Togănel közleményben szögezte le, hogy a közösségi oldalakon közzétett irat egy vázlat, amelyet a megyei sürgősségi bizottság tagjai kaptak meg, tanulmányozásra.
„Elfogadhatatlan az elmúlt napokban tapasztalt gyakorlat, és azokat minősíti, akik ezzel élnek.
Bűnügyi feljelentést foguk tenni azok ellen, akik ezt kiszivárogtatták, közzétették” – hangoztatta a prefektus. Úgy tudjuk, hogy a közzétett tervről hétfőn fognak vitázni.
Maros megyében ez már a második, nagy port kavaró kiszivárogtatás három nap alatt. Elsőként egy olyan iratot hoztak nyilvánosságra, amelyen marosvásárhelyi koronavírussal fertőzött személyek és hozzátartozóik címe, neve és életkora volt feltüntetve.

Nyilvánosságra került egy névjegyzék, amelyen azok neve, életkora és címe van feltüntetve, akik Marosvásárhelyen koronavírussal fertőzöttek, vagy házi elkülönítésben vannak. A prefektúra büntetőjogi feljelentést tett.

A szájat és orrot eltakaró maszk viselését ajánlja Raed Arafat belügyminisztériumi államtitkár mindenkinek, aki elhagyja otthonát. Azt mondja, ha a célra nincs nálunk egészségügyi maszk, akkor „improvizáljunk”, ugyanis információi szerint jó lenne, ha alkalmaznánk ezt a praktikát, amilyen gyorsan csak lehet.
Csaknem duplájával haladta meg a megengedett sebességet egy autós az A1-es autópályán, ráadásul a jogosítványa is le volt járva. Az ellenőrzések során több szabálytalan sofőrt is lefüleltek a rendőrök, a kiszabott bírságok értéke 40 ezer lejre rúg.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt vasárnap 12 óra 14 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben, mindössze 64 kilométerre Sepsiszentgyörgytől.
Több mint 140 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le a rendőrök szombat éjjel, egy átfogó ellenőrző akció keretein belül.
Tragikus kimenetelű közúti baleset történt vasárnapra virradóra Câmpulungon: egy fiatalember életét vesztette.
Fagyos reggelre ébredtek a Székelyföldiek: a települések többségében mínusz tartományban volt a hőmérők higanyszála a hajnali órákban, Csíkszereda ugyanakkor ismét az ország leghidegebb lakott települése volt vasárnap reggel.
Nem hősködés, hanem értékekhez való ragaszkodás egyik legfőbb nemzeti jelképünkre hivatkozni, művészeti alkotásokon, emlékműveken megjeleníteni. Sorozatunkban a turulmadár székelyföldi útját követjük – a legkeletibb bástyával, Kézdiszékkel indítunk.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
2 hozzászólás