
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Ligia Deca oktatási miniszter kedd este felszólította a tanárokat, hogy szerdán, a figyelmeztető sztrájk idején ne hagyják felügyelet nélkül a diákokat.
2023. május 17., 09:162023. május 17., 09:16
A Digi 24-nek nyilatkozó Deca kijelentette, a pedagógusoknak amúgy is az iskolában kell lenniük a figyelmeztető sztrájk idején, és
„Arra kérem a tanárokat, akikről tudom, hogy rendkívül felelősségteljesek és fontos nekik a gyerekek jóléte, hogy a már meghirdetett figyelmeztető sztrájk feladása nélkül felügyeljék a diákokat.
– idézi az Agerpres országos hírügynökség Ligia Deca tanügyminisztert.
A tanügyi szakszervezetek által jövő hétre beharangozott általános sztrájkkal kapcsolatban az oktatási miniszter reményét fejezte ki, hogy a tiltakozásnak ez a formája végül nem valósul meg, és ennek érdekében szerdán újabb megbeszélést tart a szakszervezeti vezetőkkel, a kollektív munkaszerződésről fognak egyeztetni.

Figyelmeztető sztrájkot tartanak szerdán a közoktatásban dolgozó pedagógusok, 11 és 13 óra között nem tartják meg az órákat – jelentették be keddi sajtótájékoztatójukon a három szakszervezeti szövetség képviselői.
„Én még mindig remélem, hogy nem kerül sor az általános sztrájk kirobbantására. Mi május 9-én már tárgyaltunk a szakszervezeti vezetőkkel.
– nyilatkozta Deca. Hozzátette, remélhetőleg a következő napokban a munkaügyi és a pénzügyi minisztérium, a kormány képviselőivel is egyeztetni tudnak a szakszervezetek a bérekre vonatkozó követelményeikről. Bízik benne, hogy mind a szakszervezeti szövetségek, mind a kormány felelősségteljesen áll a dolgokhoz, hogy „megállapodjanak, és ésszerű, tisztességes megoldást találjanak a tanárok követeléseire”, hogy az iskolai évet le lehessen zárni – mondta még a tanügyminiszter.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
Közösen csaknem 160 személynek nyújtottak orvosi ellátást a Hargita megyei mentőszolgálat és a tűzoltóság csapatai a csíksomlyói nyeregben. Ebben az évben kevesebb zarándok szorult segítségre, és ebben bizonyára a kedvező időjárás is közrejátszott.
A magyar, a székely és az ősi, a székelység megpróbáltatásaiban vigaszt nyújtó himnusz eléneklésével ért véget az idei csíksomlyói pünkösdi búcsú. A hegynyereg több százezer magyar zarándok hangját visszhangozta.
Újabb magyarellenes provokációval jelentkezett a csíksomlyói pünkösdi búcsú napján Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja (Calea Neamului) nevű román nacionalista szervezet elnöke.
A hithez, a családhoz és az örök keresztény értékekhez való hűség megőrzésére buzdította a zarándokokat Székely János, szombathelyi megyés püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, a Csíksomlyói búcsú idei szónoka.
Mozgalmas éjszakájuk volt a segesvári tűzoltóknak: néhány órán belül egy tűzesethez, valamint egy közúti szerencsétlenséghez is riasztották őket. A balesetben két felnőtt és két gyermek sérült meg.
Sokak számára nem adatok meg a lehetőség, hogy személyesen legyen jelen a csíksomlyói pünkösdi búcsún. A világhálónak köszönhetően azonban élőben követhető a búcsús szentmise és az azt megelőző események.
Idén is kiemelt figyelemmel követjük a csíksomlyói pünkösdi búcsú eseményeit, ráadásul megújult élő közvetítéses formátumban igyekszünk beszámolni az összmagyarság legnagyobb zarándoklatáról. Kövesse velünk az idei történéseket.
Keresztalják, lovas zarándokok, autóval, zarándokvonattal vagy éppen busszal érkező erdélyi és anyaországi magyarok találkoznak idén is Csíksomlyón, a pünkösdszombati búcsún. Kövesse élőben a búcsú történéseit a Székelyhonon!
szóljon hozzá!