
Képünk illusztráció
Fotó: Székelyhon
Harmadjára szervezi meg karácsonyi adománygyűjtési-akcióját idén a székelyudvarhelyi Művelődési Ház. A felajánlásokat ezalkalommal is az előtérben felállított fa alá várják.
2023. december 07., 09:122023. december 07., 09:12
2023. december 07., 09:572023. december 07., 09:57
Két éve indította útjára karácsonyi ajándékgyűjtő-akcióját a székelyudvarhelyi Művelődési Ház, melynek révén rászoruló gyerekeknek okoznak örömöt karácsonykor. Az előző években tapasztalt nagy érdeklődésre való tekintettel idén is lebonyolítják a jótékonysági eseményt a Caritas munkatársaival karöltve – derül ki a Facebookon közzétett felhívásukból. A szervezők arra kérnek minden segíteni vágyót, hogy
Emellett fontos az is, hogy az adakozók felcímkézzék a csomagot aszerint, hogy milyen korú és nemű gyereknek szánják azt. A csomagokat ezúttal is a művelődési Ház Előterében elhelyezett karácsonyfa alá várják december 18-ig, hogy aztán a Caritas munkatársai időben eljuttathassák oda, ahol a legnagyobb szükség van rájuk.
A Regio 3545-ös vonat ütközött össze egy teherautóval Székelyudvarhelyen egy vasúti átjárónál szerda délután. Szerencsére senki nem sérült meg a balesetben.
Megszavazta szerdán a képviselőház mezőgazdasági bizottsága az alapélelmiszerek árréskorlátozásának meghosszabbítását az év végéig – adta hírül Facebook-oldalán Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter.
Verekedés tört ki egy marosvásárhelyi vendéglő közelében a hétvégén, a rendőrség több férfit is előállított, egyik megsérült, őt kórházba szállították.
Házkutatásokat tartottak szerdán Cristian Pomohaci népdalénekesnél, volt ortodox papnál egy szexuális bántalmazással kapcsolatos ügyben. Több helyszínen vizsgálódtak az ügyészek, köztük egy Marosvásárhely központjához közeli ingatlanban is.
Teherautó és személyvonat ütközött a vasúti síneken szerdán délután Székelyudvarhelyen, ami részben megbénította a város forgalmát.
A bértörvény véglegesítése előtt még elérhetnek változásokat, de azt követően már nem, ezért vonultak utcára a Sanitas tagjai. A tiltakozás vélhetően folytatódni fog, de a sztrájkot valószínűtlennek tartja a szakszervezet Hargita megyei képviselője.
Nem állt alkohol vagy drog hatása alatt az a 22 éves férfi, aki hétfő este halálra késelte rendőr apját Piatra-Neamț egyik utcáján.
A kormány szerdai ülésén elfogadott határozatával gyorssegélyben részesíti a galaci drónbecsapódás károsultjait.
Közösségi adománygyűjtő kampányt indít a Hamm június 1-je és június 21-e között. Az összegyűlt adományokból hátrányos helyzetű gyerekeket lepnek meg pizzával több erdélyi városban, a nyári vakáció idején.
szóljon hozzá!