
Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Országszerte mintegy 900 személy adott vért vasárnap a crevediai robbanás sérültjeinek megsegítésére – tájékoztatott az egészségügyi minisztérium.
2023. augusztus 27., 14:102023. augusztus 27., 14:10
A többtucatnyi sérültet követelő detonáció után a hatóságok véradásra kérték fel a lakosságot, és vasárnap reggel 24 megyében kinyitottak a vérközpontok – ismerteti az Agerpres.
Fehér, Arad, Argeş, Bákó, Brassó, Brăila, Buzău, Krassó-Szörény, Călăraşi, Kolozs, Konstanca, Dâmboviţa, Galac, Hunyad, Ialomiţa, Iaşi, Maros, Olt, Szilágy, Szeben, Teleorman, Temes, Vâlcea és Vrancea megyében, illetve Bukarestben mintegy 900-an adtak vért a nap folyamán.
A vérközpontok egy része délben bezárt, de van, ahol 15 óra 30 percig fogadják a véradókat.

Meghalt a Dâmboviţa megyei Crevedia autógáz-töltőállomásánál történt robbanás egyik sérültje – jelentette be vasárnap a belügyi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) vezetője.

Köszönetet mondott vasárnap Marcel Ciolacu miniszterelnök a crevediai robbanás utáni beavatkozásban részt vett tűzoltóknak, egészségügyi dolgozóknak és rendvédelmi szerveknek. Emellett kilátásba helyezte a vétkesek felelősségre vonását.

A belügyminisztérium vasárnap hajnalban kiadott közleménye szerint 58 sérültje van a Dâmboviţa megyei Crevedia egyik autógáz-töltőállomásánál történt robbanásoknak. A töltőállomást működtető cégnek semmiféle működési engedélye nem volt.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
A hegyimentők és a határrendészek kimentettek két eltévedt ukrán állampolgárt, akik a Máramarosi-havasokon keresztül jutottak át az ukrán–román határon; egyikük válságos állapotban van.
„Bűzlő” problémáról tettek panaszt a Szemerja negyed lakói a sepsiszentgyörgyi RMDSZ legutóbbi lakossági konzultációján, amely a városjáró program része. Az illetékesek rövid időn belül helyszíneltek és döntöttek.
Országszerte szünetelni fog a tanítás pénteken a pedagógusok napja alkalmából.
A két lakásán végzett házkutatás után őrizetbe vették szerda este az ügyészek Cristian Pomohaci népdalénekest.
A pünkösdi időszakot lezáró úrnapja, az oltáriszentség ünnepe a húsvétot követő hatvanadik, illetve a pünkösdvasárnap utáni tizedik napra esik. Régen szigorú munkaszüneti tilalom kötődött hozzá, például a kapálástól még a reformátusok is ódzkodtak.
Szünetelni fog a vízszolgáltatás csütörtökön Gyergyószentmiklóson, a Bucsin-negyedben a vízhálózaton végzett javítások miatt.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint nem lehet mindenki elégedett az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével, mert a jogszabályjavaslat „nem béremelésekről, hanem méltányosságról szól”.
szóljon hozzá!