
Jelenetfotó a Lepattanó című filmből
Fotó: Filmtett Distribution
November 28-án kerül moziforgalmazásba Mazzag Izabella Baukó Attiláról, művésznevén Azahriahról készült dokumentumfilmje, amit a Filmtett Distribution a magyarországi mozipremierrel egyidőben a romániai, ezen belül az erdélyi mozikba is elhoz – derül ki a Filmtett Egyesület honlapjáról.
2024. november 19., 16:192024. november 19., 16:19
2024. november 19., 16:292024. november 19., 16:29
Több új magyar filmet is elhoz az erdélyi mozikba a Filmtett Egyesület, így többek között november 22-én debütál nálunk is Vékes Csaba (A hetedik alabárdos és a Szia, életem! című vígjátékok rendezője) új filmje, a gombfociról szóló Lepattanó, amiben a Dallasból ismert Bobby Ewing is szerepet kapott.

Egy ideje már tudni lehetett, hogy film készül a Puskás Arénát háromszor megtöltő magyar énekes és dalszerzőről, a rendkívüli népszerűségnek örvendő Baukó Attiláról, művésznevén Azahriáról.
Ezt követően – várhatóan december elején – Mazzag Izabella: Mi vagyunk Azahriah című dokumentumfilmje is látható lesz az erdélyi mozikban.
Képkocka a Mi vagyunk Azahriah-ból
Fotó: Filmtett Distribution
Az alkotás szinopszisa szerint Azahriah poptörténelmet írt, amikor 2024 májusában három egymást követő koncerten töltötte meg a Puskás Arénát. De ez a film nem egy koncertfilm. Nem egy zenés dokumentumfilm. Nem is egy hagyományos portréfilm. A Mi vagyunk Azahriah egy valóságos és egy képzeletbeli utazás története, amelyeket Azahriah élete és dalai ihlettek.
Mint ismert, Azahriah a nyár elején Csíkszeredában is fellépett a NyárON Szereda-fesztiválon.

A NyárOn Szereda csúcseseményeként több ezres rajongótábor előtt lépett színpadra szombaton este Baukó Attila, művésznevén Azahriah dalszerző és énekes.
Sztárszereposztással készült a Ma este Gyilkolunk
Fotó: Filmtett Distribution
A Filmtett forgalmazásában láthatjuk ugyanakkor decemberben Fazakas Péter legújabb filmjét, a sztárszereposztással készült, Ma este gyilkolunk című alkotást, amelyben olyan magyar színészlegendák kaptak szerepet, mint Kern András, Bodrogi Gyula, Koltai Róbert, Pogány Judit, Jordán Tamás, Hámori Ildikó és még sokan mások.
Szerdán este tartották a Magyarország Ifjúsági Fővárosa 2026 címért vívott televíziós vetélkedő döntőjét. A finálét a Gyergyószentmiklós–Cegléd várospáros nyerte.
Noha még nem sikerült elérni a víz árának módosítását, a csíkszentkirályi Ecken Közmű egy évre szóló ideiglenes működési engedélyt kapott. Szintén egy évvel hosszabbították meg az ügyvezető szerződését is, ezalatt rendezni kell a helyzetet.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
A Prahova megyei vízválság kapcsán végzett ellenőrzésekről és az ezek nyomán hozott intézkedésekről számolt be a környezetvédelmi miniszter.
Átvette az irodalmi Nobel-díjat szerdán Stockholmban Krasznahorkai László.
Rendkívüli ülésen döntött a Hargita megyei önkormányzat a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság költségvetésének a kiegészítéséről szerdán, hogy az intézmény alkalmazottai megkaphassák fizetésüket.
Kidobott az emeletről egy macskát egy bukaresti férfi, súlyos sérüléseket okozva az állatnak, ezért a rendőrség előbb őrizetbe vette állatkínzás gyanújával, majd hatvannapos hatósági felügyeletet rendeltek el ellene.
December 28-ára halasztotta szerdán az alkotmánybíróság annak a beadványnak a tárgyalását, amelyet a legfelsőbb bíróság nyújtott be a bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit módosító új törvénytervezettel kapcsolatban.
A közlekedésrendészet munkatársai kedden 11 és 15 óra között 67 helyen végeztek ellenőrzést az 1-es országút különböző, balesetveszélyes szakaszain Ilfov, Prahova, Brasó, Szeben, Fehér, Kolozs és Bihar megyében.
Romániában vannak olyan megyék, ahol minden harmadik aktív munkaszerződés minimálbérre szól – jelentette ki szerdán az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) elnöke.
szóljon hozzá!