
Képünk illusztráció
Csőtörés történt a székelyudvarhelyi Virágok sétányán csütörtök délelőtt, a meghibásodást nem lehet vízelvétel nélkül megoldani, ezért átmenetileg víz nélkül maradt tíz tömbház a csőtörés környékén.
2024. július 11., 12:122024. július 11., 12:12
2024. július 11., 14:202024. július 11., 14:20
Délelőtt tíz óra körül megszűnt a vízellátás a Bethlen-negyed alsó részén álló tömbházak egy részében. Mint kiderült,
Amint arról Izsák Attila, a Harvíz Rt. székelyudvarhelyi kirendeltségének vezetője tájékoztatta a Székelyhont,
Vannak olyan csőtörések, amelyeknek a megjavításához nem kell szüneteltessék a vízellátást, ám ez nem olyan, a csőtörés megszüntetéséhez itt el kellett zárni a vizet.
Izsák Attila ugyanakkor azt közölte, hogy 1-2 órán belül újra lesz víz a meghibásodás által érintett tömbházakban. A kiásott gödröt betömik, az útburkolat kijavítását pedig egy-két héten belül végzik el, ugyanis csoportosítják az ilyen jellegű munkálatokat, és egyszerre végzik el azokat.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
A TAROM légitársaság adóssága megközelíti a 930 millió lejt és 105 millió lejjel meghaladja a teljes vagyonát, a tavalyi évet pedig 186 millió lejes veszteséggel zárta.
szóljon hozzá!