
Érdemes még kivárni az adó online történő befizetésével Csíkszeredában. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Mivel decemberben megváltozott egyes csíkszeredai városrészek adózási besorolása, ezért a csíkszeredai városvezetés arra kéri a lakókat, hogy várjanak egy keveset az online adóbefizetéssel, amíg az informatikai rendszerben is megtörténik a változtatások bevezetése.
2021. január 05., 15:062021. január 05., 15:06
Decemberi ülésén foglalta határozatba a város utcáinak módosított adózási besorolását a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület.

Új adózási térképet dolgozott ki és fogadott el Csíkszereda önkormányzati képviselő-testülete az ingatlanok kapcsán, a határozat értelmében átértékelték egyes övezetek besorolását. Mint elhangzott, az infrastruktúra milyensége határozza meg a továbbiakban az ingatlanadószinteket.
Ennek következményeként folyamatban van a változások bevezetése az informatikai rendszerbe, de az aktualizálás még nem ért véget, így a helyi adók együtthatói nincsenek minden esetben összhangban az új szabályozással, ez pedig félreértéseket eredményezhet: amennyiben az adott utca besorolása megváltozott, többe vagy kevesebbe kerül a helyi adó – tájékoztat közleményben a csíkszeredai városvezetés.
Mint írják, a városháza pénztárában január 11-től fizethetők be a helyi adók, és Csíkszereda Polgármesteri Hivatala arra kéri az adófizetőket, hogy lehetőleg a ghiseul.ro oldalon történő befizetéssel várjanak ki a jövő hétig.
„Ha már megtörtént az online befizetés, és többlet mutatkozik, az összeget visszautaljuk az adófizetőknek, ha pedig az derül ki, hogy kevesebb a befizetett összeg a kelleténél, az adófizetőt írásban értesítjük erről” – közli a városháza sajtóosztálya.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
A mezőgazdasági kifizetési ügynökség (APIA) nevében küldött hamis telefonos és online szöveges üzenetekre figyelmeztet a mezőgazdasági minisztérium.
Friss jogosítvány a zsebben, de a valódi vezetési rutin még sehol? Nem vagy ezzel egyedül. Pont erre a helyzetre érkezik hamarosan a Megtanítalak vezetni című videós sorozatunk.
Idén március végéig több mint 8000 tűzesethez riasztották a hivatásos tűzoltókat – számolt be szombaton a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Ismeretlen tettesek felgyújtották Mircea Dinescu költő Cetate községbeli faházát. A rendőrség nyomozást indított az ügyben.
Éles hangon bírálta Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök Ilie Bolojan miniszterelnököt a bizonyos állami vállalatok tőzsdére vitelére vonatkozó szándéka miatt.
Az áram- és földgáztermeléssel és -szállítással kapcsolatos, mintegy 3,5 milliárd dollár értékű beruházásokat jelentett be szombaton Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Nemcsak az infrastruktúra korszerűsítése, hanem az egymásra és a páciensekre való odafigyelés is kulcsfontosságú – ennek jegyében vettek részt kommunikációs képzésen a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház asszisztensei és betegápolói.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
szóljon hozzá!