Fotó: Veres Nándor
A tavalyelőtthöz képest egy hónappal később ugyan, de ezúttal is bezárták a téli hónapokra a Borsáros-fürdőt. Az illetékesek szerint a létesítmény működtetése múlt év december végétől szünetel, előreláthatólag kora tavasztól fogadják ismét a vendégeket. A fedett népi feredőt Csíkszentkirály Polgármesteri Hivatala működteti.
2014. január 15., 19:282014. január 15., 19:28
2014. január 15., 19:372014. január 15., 19:37
„2012-höz képest tavaly jobb volt ugyan a létesítmény látogatottsága, de a télhez közeledve egyre csökkent a vendégek száma” – osztotta meg a tapasztalatokat Székely Ernő. Csíkszentkirály polgármestere elmondta, múlt év tavaszától átlagban napi 10-12 fürdőző váltott belépőt, ez a tavalyelőtti naponkénti 7-8-as átlaghoz képest mindenképpen jobbnak mondható. Az elöljáró kifejtette, zömében idősebb környékbeliek vették igénybe a gyógyfürdő szolgáltatásait, átlagban 7-10 napos kezeléseket végezve. A községvezető szerint nagyjából kialakult egy állandó kuncsafti kör, akik rendszeresen visszatérnek, ám ezek száma még mindig nem biztosítja a fürdő önköltséges működtetését. „Ahhoz, hogy megtérüljenek a fenntartási költségek, a napi átlag valahol 15-20 vendég körül kellene mozogjon” – nyugtázta Székely.
Költségcsökkentési elképzelések
A fürdő működtetésével kapcsolatban továbbra is problémát jelent, hogy nem sikerült kiépíteni azt a napelemes rendszert, amellyel a fürdő működtetéséhez szükséges energiát tervezték előállítani. Az ezzel kapcsolatos pályázatot még 2011-ben benyújtották, a Zöld Ház program viszont leállt, így elmaradt a finanszírozás. Ezúttal LEADER-pályázat keretében szeretnének hasonló beruházást eszközölni.
Ugyancsak LEADER-programon keresztül tavasszal szeretnék elkezdeni a gyógyfürdő területén egy sportpálya, egy játszótér, gyalogos ösvények, illetve egy parkoló kiépítését. Az uniós alapokból finanszírozandó munkálatok összértéke kevéssel meghaladja a harmincezer eurót, a kivitelezővel a napokban kötik meg az erre vonatkozó szerződést.
A létesítményt hivatalosan egyébként 2010 végén adták át rendeltetésének. Az épületben mosdókat, öltözőket, kazánházat alakítottak ki, és bevezették a központi fűtést. A medencében 34–35 Celsius-fokra felmelegített borvíz, továbbá szauna és hat férőhelyes jakuzzi áll az érdeklődők rendelkezésére. Négy, vendégek elszállásolására alkalmas kis házikót is építettek a fürdő területén. A Borsáros-fürdőt érintő beruházást a Hargita megyei önkormányzat által, illetve központi forrásokból is finanszírozták.
szóljon hozzá!