Szakadás előtt a csatószegi közbirtokosság

•  Fotó: Veres Nándor

Fotó: Veres Nándor

Kibékíthetetlennek tűnő ellentétek uralják a csatószegi közbirtokosságot. Az idén másodjára összehívott választói közgyűlés a korábbiakhoz képest még vehemensebb vitába torkollt, a kedélyeket csupán a szentsimoni rendőrség egyik képviselőjének civilben történő fellépése csillapította némileg. A szavazás ezúttal is érvénytelen volt, így újabb gyűlés vár a felekre.

Rédai Botond

2013. augusztus 04., 13:012013. augusztus 04., 13:01

2013. augusztus 04., 15:082013. augusztus 04., 15:08

Nincs a továbblépés abban a vitában, amely közel másfél éve működésképtelenné teszi a csatószegi Aszó közbirtokosságot. A szombatra összehívott választói közgyűlés, az egyszerű többség hiánya miatt, ezúttal sem volt jogerős, a több órás gyűlést azonban így is a múltkorinál jóval hevesebb vita és veszekedés jellemezte.

A szópárbaj már az első percekben elkezdődött, az ellenzéki csoport tagjai ugyanis következetesen azt követelték a korábbi vezetőségtől, hogy számoljon be a közbirtokosság pénzügyeiről. A vezetőtanács egyébként a rendőrségi feljelentésre született, a vezetőséget elmarasztaló könyvviteli szakértői véleményre reagálva Molnos Sándor jogászt és Molnos Beáta könyvviteli szakértőt kérte fel, hogy véleményezzék az említett dokumentumot. Előbbi, miután többször hangsúlyozta, hogy közbirtokossági tagként fogalmazták meg magánvéleményüket, több pontban is cáfolta a korábbi szakértői vizsgálatban megfogalmazottakat. Mondatait az ellenzéki tábor indulatos bekiabálásokkal reagálta le.

A Tódor József vezette csoport a választási folyamat kezdetekor kivonult a teremből. A voksolás egyébként érvénytelen volt, hiszen az 1482 szavazati jogból mindössze 463 szavazatot adtak le a jelenlevők, ez jóval kevesebb, mint a szükséges egyszerű többség.

„Van némi előrelépés, de nem olyan mértékű, mint amire számítottam” – értékelt portálunknak Bors Dénes. A közbirtokosság ideiglenes vezetője elmondta, fejlemény annyi történt, hogy a tagság gyűlésen maradt része felhatalmazta az ideiglenes vezetőséget az erdőgazdálkodási üzemtervben foglaltak lebonyolítására, azaz a fák kitermelésére vonatkozó, legalább három árajánlatból a legmegfelelőbb kiválasztására. „Továbbra is fenntartom, hogy minden vádpontban ártatlan vagyok, és ezt be is bizonyítom. Emellett senki nem tudja megakadályozni, hogy a közbirtokosságon belül bármilyen tisztségre jelöltessem magam” – nyomatékosított Bors. 

„Ha a vezetőség elszámol a dolgairól, és félreáll, akár holnaptól is működhet a közbirtokosság” – hangsúlyozta kérdésünkre az ellenzéki csoport nevében Tódor József. Kifejtette, számukra az egyetlen elfogadható megoldás, hogy olyan személyek töltsék be a tisztségeket a jövőben, akik eddig nem voltak a vezetőtanács tagjai. „Ha ez nem történik meg, akkor két közbirtokossága lesz a falunak” – magyarázta Tódor. Kiemelte, ez utóbbi megoldást mindenképpen el szeretnék kerülni, hiszen ezzel csak növelnék a faluban utóbbi időben tapasztalható megosztottságot. Ugyanakkor megjegyezte, ha a jelenlegi felállás nem változik, akkor nem lesz más választásuk, mint az előbb említett eszközhöz folyamodni: azaz egy újabb közbirtokosság alapítását kezdeményezni.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei