Rezesbanda, katonai tiszteletadás, közös ima, koszorúzás: idén is méltó megemlékezést tartottak a harmincöt éve elhunyt csíkszeredai kiskatona, Müller László sírja előtt.
2024. december 19., 13:002024. december 19., 13:00
2024. december 19., 21:272024. december 19., 21:27
Müller László sírhelye Csíkszeredában, a Szentlélek utcai temetőben
Fotó: Pinti Attila
Rezesbanda, katonai tiszteletadás, közös ima, koszorúzás: idén is méltó megemlékezést tartottak a harmincöt éve elhunyt csíkszeredai kiskatona, Müller László sírja előtt.
2024. december 19., 13:002024. december 19., 13:00
2024. december 19., 21:272024. december 19., 21:27
Évről évre megemlékezik Csíkszereda az 1989 decemberében hősi halált halt sorkatonáról, Müller Lászlóról a Szentlélek utcai temetőben, az ifjú sírhelyénél. Az ünnepségen az erdőalji hegyivadászdandár egyenruhás katonái tisztelegtek, rezesbanda zenélt, közös magyar és román nyelvű, római katolikus és ortodox egyházi szertartás hangzott el, Sógor Enikő csíkszeredai alpolgármester beszédet mondott, majd koszorúzással zárult a megemlékezés.
Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere is lerótta tiszteletét a tizennyolc évesen elhunyt kiskatona előtt
Fotó: Pinti Attila
Az alpolgármester szerint nehéz visszaidézni az 1989 végével lezárul több évtizedes elnyomó rendszert, amikor a szabadságról és az emberi jogokról csak suttogva lehetett beszélni.
Fotó: Pinti Attila
„Ekkor a bátorság és az igazság keresése olyan áldozatot követelt, amelyeket nem szabad elfelejteni. Ma itt állunk, hogy méltó módon emlékezzünk a sötét múltra, és egy fiatalemberre, aki mindössze 18 esztendős volt, amikor 1989 decemberében a forradalom forgatagában életét veszítette” – fogalmazott, majd hozzátette,
Sógor Enikő szerint Müller Lászlónak és sorstársainak is köszönhetjük, hogy ma szabadon élhetünk, és hogy a szabadság eszméje ma is meghatározó értékünk.
A római katolikus megemlékezés után ortodox egyházi szertartás következett
Fotó: Pinti Attila
„Kötelességünk megőrizni és továbbadni ezt az örökséget, az ő örökségét. Gyermekeink és unokáink is tudjanak arról, hogy a szabadság nem magától értetődő. Meg kell becsülnünk azt, és nap mint nap tennünk kell érte, hogy soha ne veszítsük el ismét.”
Fotó: Pinti Attila
A csíkszeredai Müller László 1989. december 22-én vesztette életét Brassóban sorkatonaként. A mindössze 18 évesen elhunyt kistakonát halála után alhadnaggyá léptették elő, és az 1989-es forradalom hősi halottjának tekintik.
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Rezesbanda zenélt a megemlékezésen
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Katonai tiszteletadással emlékeztek meg a sorkatonáról az erdőalji hegyivadászdandár katonái
Fotó: Pinti Attila
A forradalom hősi halottjának sírjára koszorúkat helyeztek
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Fotó: Pinti Attila
Darvas Kozma József címzetes esperes megszentelte Müller László sírhelyét
Fotó: Pinti Attila
A tavaly decemberi leállás után folytatja a kivitelező a Tusnádfürdőt ellátó új vízvezeték építését. Idén nemcsak a hálózatot, hanem a vízszolgáltatáshoz szükséges létesítményeket is szeretnék elkészíteni, hogy tudják beüzemelni az új rendszert.
Nemzetközi szimpóziumra várják a pedagógusokat március 21-én, szombaton Csíkszeredában, ahol a gyermekek jóllétéhez kapcsolódó innovatív oktatási megoldások kerülnek fókuszba.
A szívinfarktusos betegek ellátása mellett lehetőség van szívritmusszabályzó eszközök beültetésére, illetve cerebrovaszkuláris beavatkozásokra is Csíkszeredában, a magyar kormány támogatásával létrehozott intervenciós kardiológiai központban.
A felső légúti megbetegedések számának csökkenését követően, csütörtöktől ismét lehet látogatni a pácienseket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház legtöbb osztályán.
Újraindul az Ezüst Akadémia Csíkszeredában, amely a hatvan év feletti korosztály számára kínál értékes, érdekes és közérthető előadásokat. Az első prezentációt március 31-én, kedden tartják.
A Csíki Játékszín először tűzi műsorára Reginald Rose 12 dühös ember című drámáját, Vladimir Anton rendezésében. A produkció olyan témákat állít középpontba, amelyek napjaink társadalmi megosztottságában különösen aktuálisak.
Egy Csíkszentsimon községben, a 123A jelzésű megyei úton felborult jármű miatt értesítették a rendőrséget vasárnap; mindkét férfi részeg volt, akiket az autó mellett találtak – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.
A csíkszeredai Vár téren gyűlt össze az ünneplő közösség, hogy méltóképpen megemlékezzen az 1848–49-es magyar forradalomra és szabadságharcra. Az ünnepségen beszédet mondott Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár is.
Nemzetmegtartó szolgálatukért tüntettek ki több erdélyi személyiséget. A Sulyok Tamás köztársasági elnök által adományozott magyar állami kitüntetések ünnepélyes átadását Csíkszeredában tartották vasárnap.
szóljon hozzá!