Fotó: Veres Nándor
Vizsgákra, felmérésekre készülnek ebben az időszakban az iskolákban: május végén tesztelik a második, negyedik és hatodikosok tudásszintjét, június elején elkezdődik az érettségi, a hó második felében pedig a nyolcadikosok országos felmérése zajlik.
2014. május 02., 12:052014. május 02., 12:05
2014. május 02., 12:312014. május 02., 12:31
A felkészülés érdekében május elejéről május végére halasztották a második, negyedik és hatodik osztályos diákok tudásfelmérőit. Bartolf Hedvig, Hargita megye főtanfelügyelője elmondta, a tesztek eredményei azt a célt szolgálják, hogy a pedagógusok, szülők láthassák, mennyire felel meg a diákok tudása a követelményeknek. Az eredmények alapján pedig, ha szükséges, intézkedési terveket dolgoznak ki a felzárkóztatásra, javításra. A tesztek eredményei a naplóba nem kerülnek be – mutatott rá a főtanfelügyelő.
Kihangsúlyozta, nem kell a diákok a tudásszintfelmérőktől megijedjenek, valószínű, hogy már a tanító is íratott velük ilyen tesztet, a különbség mindössze annyi lesz, hogy országos szinten egységes, közepes nehézségű feladatsort kapnak. Hozzátette, nem kell ijesztgetni a diákokat a felmérőkkel, nem az a cél, hogy a gyengébben teljesítőket megbélyegezzék, hanem, hogy kiderüljön, hol áll a gyermek és ne nyolcadik osztály végén szembesüljenek ezzel a szülők, pedagógusok. A szintfelmérőket az iskolák szervezik, a tételek letöltését, szétosztását, a teszt lebonyolítását ők oldják meg. A diákok saját osztályukban írnak.
A szintfelmérőkön a diákok román nyelvi és kommunikációs, anyanyelvi, illetve matematikai készségeit, tudását mérik fel. A tesztek május 28. és június 6. között zajlanak.
Érettségi két hónapon át
Majdnem két hónapot ölel fel az érettségi folyamata. A végzős középiskolások május 26-30. között iratkozhatnak be a vizsgákra, az oktatás számukra május 30-án ér véget. A készségfelmérő vizsgákat június 10. és 27. között szervezik meg, az írásbeli vizsgák június 30-án kezdődnek el, az első eredményeket pedig július 7-én függesztik ki.
Június végén vizsgáznak a nyolcadikosok
A nyolcadikos diákok országos felmérése június 23-án kezdődik el. Az oktatás számukra június 13-án ér véget, a vizsgára való beiratkozás pedig június 16-18 között zajlik. A középiskolai felvételi jegybe beleszámító országos felmérés eredményét a diákok június 27-én tudják meg.
Átadták Borszék új sportbázisát, amely nemcsak a helyi sportélet fellendítését szolgálja, hanem a város életét meghatározó vendéglátás szempontjából is nagyon fontos beruházás. Újra számíthatnak az itt edzőtáborozó sportolókra, csapatokra.
Harmadik napja, hogy nem találják a Maroshévízen, a Maros folyóban eltűnt férfit. A hatóságok egy drónt is bevetettek a kereséshez, eredménytelenül. A keresőakciót szerdán is folytatják.
Jubileumi kiadásához érkezett Székelyföld legnagyobb teljesítménytúrája: az Erdélyi Kárpát-Egyesület Gyergyószéki Osztálya tizedik alkalommal szervezi meg a gyalogos és kerékpáros túrát a Kancsendzöngán eltűnt hegymászó, Erőss Zsolt emlékére.
Áramszünetre kell számítani Gyergyószentmiklóson két utcában kedden, a reggeli és délutáni órákban is.
Különleges esemény zajlott le a gyergyószentmiklósi kórházban. A budapesti székhelyű Plüsskommandó Alapítvány több mint egymillió forint értékű, koraszülöttek és újszülöttek számára készült speciális textíliákat adományozott az intézménynek.
Gyergyószentmiklós Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a május 12–14. időszakban, naponta 10 és 14 óra között vehetik át a jogosultak a fűtéstámogatásokat – közismert nevükön a „fapénzt” és a „butéliapénzt”.
Különleges közösségi eseményt tartanak május 17-én, szombaton Gyergyószentmiklóson, amelynek célja, hogy segítséget nyújtson a súlyos betegséggel küzdő, négyéves Molnár Ilonának és családjának.
Immár 18. alkalommal szervezik meg a Gyergyóvidéki Ifjúsági Néptánctalálkozót Gyergyóremeteén. Május 11-én, vasárnap népzenétől lesz hangos a Balás Gábor Művelődési ház és környéke.
Folytatódik a gyergyócsomafalvi közúti infrastruktúra-fejlesztés: javában zajlik a Loki turisztikai övezethez vezető községi út modernizálása. A határidő augusztus, de várhatóan hamarabb lezárul a beruházás.
Mi történik, ha hibázunk? Hogyan kerülhetjük el a bajt? Mit tegyünk, ha mégis gyanúsítással, vagy rendőri intézkedéssel találkozunk? – ilyen kérdésekre kaphatnak választ az érdeklődő fiatalok pénteken Dr. Budai István gyergyószentmiklósi előadásán.
szóljon hozzá!