Fotó: Veres Nándor
Száznyolcvannyolc Hargita megyei gazda hagyta az utolsó pillanatra a 2014 utolsó negyedévére vonatkozó gázolajár-támogatásának igénylését. Február 27-én járt le a kérelmezési időszak, jelenleg a leadott iratcsomók feldolgozása zajlik.
2015. március 03., 11:292015. március 03., 11:29
Két héttel korábban még arról számoltunk be, hogy az említett periódusban felhasznált üzemanyag elszámolásának érdekében egyetlen iratcsomót sem tettek le a Hargita Megyei Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökséghez (APIA). A gazdák az utolsó pillanatra hagyták a szükséges dokumentumok leadását, így a határidő lejárta előtti napokban nőtt meg ugrásszerűen a leadott kérelmek száma. Arról, hogy hány liter gázolaj után szeretnének támogatásban részesülni, csak akkor tudnak beszámolni, ha befejezték az iratcsomók feldolgozását.
Az igénylő gazdáknak az elhasznált üzemanyag literenkénti árából 1,8 lejt fizetnek vissza. Csíkban jelenleg a gázolaj ára 5,35 és 5,77 lej között változik töltőállomásonként. Mint arról korábban beszámoltunk, erre az állami segítségre elkülönített teljes összeg valamivel több mint 162 ezer lej, amely 90 500 liter gázolaj támogatására elegendő. A támogatás kifizetésének határideje június 30-a, legkésőbb addig kerül a gazdák számlájára a jóváhagyott összeg.
Míg a tavalyi utolsó negyedévre kétszázan sem, addig 2013-ban kétszázötven gazda élt a gázolajár-támogatás igénylésével. Ezek a gazdák a kismértékű támogatás ellenére is foglalkoznak a sok papírmunkával járó kérelmezéssel, mivel a mai világban minden lej számít – mutatott rá korábban Haschi András, az APIA igazgatója.
Más lesz a 2025–2026-os szezon a Gyergyószentmiklósi Műjégpályán, mivel a Gyergyói Hoki Klub felnőttcsapata, valamint az U21, U18 és U16 korosztályok Gyergyóremetére költöznek. A jég azonban így sem marad üresen: a jégpálya hétfőn indítja az új szezont.
Komoly változásra készülnek a szociális juttatások terén Gyergyószentmiklóson: a következő tanácsülésen dönthetnek arról, hogy csak azok részesüljenek a különféle juttatásokból, akik minden helyi adót és bírságot kifizettek.
Holtan találták meg azt a 72 éves, maroshévizi férfit, aki július 26-án önként távozott otthonából, majd nagy erőkkel keresték többek között rendőrök, csendőrök és önkéntesek is.
Zajlanak a nyári karbantartási munkálatok a gyergyószentmiklósi tanintézményeknél. A Szakinál az iskolaépület felújításával jól haladnak, a bentlakással kevésbé. A Salamonnak is várnia kell még a régi műhelyépület bontására.
Elkezdték a központi park körüli parkolók felújítását Gyergyószentmiklóson, ami egy újabb lépés a fizetéses parkolás újbóli bevezetéséhez.
Elindult az a civil szervezetek programjait népszerűsítő nagykövetek regisztrációja, a negyedik Fuss NEKI! Gyergyó adománygyűjtő mozgalomhoz. 27 szervezet összesen Ötszázezer lejnyi támogatás megszerzését tűzte ki célul.
Gyergyószentmiklós több utcájában és a lakónegyedekben is csatornázási munkálatok zajlanak augusztus folyamán. Ezek időszakos forgalomkorlátozással is járnak.
Engedély nélküli árusítóhelyet számoltak fel kedden a Gyilkos-tó partján. Az önkormányzat polgármesteri rendelet alapján távolíttatta el a természetvédelmi övezetbe jogtalanul kihelyezett büfékocsit, amely egy stég közelében működött.
Folyamatosan mozgásban lenni, vagy nyugisan ellazulni? Sok embernek dilemmája lehet ezekben a napokban Gyergyószentmiklóson. Az Egyfeszt élménykínálatával nem egyszerű a lépést tartani. De bármi a döntés, a végeredmény csak jó lehet.
Elrajtolt az Egyfeszt összművészeti fesztivál idei kiadása csütörtökön Gyergyószentmiklóson. Már az első napon benépesültek a rendezvény helyszínei, az események java pedig még csak most jön.
szóljon hozzá!