
Fotó: Borbély Fanni
Felszerelték mind a 457 okostáblát a csíkszeredai tanintézetek tantermeiben. A digitális eszközöket európai uniós pályázata révén vásárolta meg a helyi önkormányzat; egy darab okostábla 9000 lejbe került, a szoftverekkel együtt.
2025. április 14., 15:472025. április 14., 15:47
A csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola egyik tantermébe hívták be hétfőn a sajtó képviselőit, hogy ismertessék az iskolai hálózat felszerelésének modernizálását célzó európai uniós projekt legújabb eredményét.
Korodi Attila polgármester elmondta, az iskolabútorzat cseréje után újabb szakasz zárult le a pályázatban: sikerült mind a 457 interaktív okostáblát felszerelni a város tanintézeteiben. Ezeket az eszközöket 4,83 millió lejért vásárolták meg a szoftverekkel együtt, hozzávetőleg egy darab okostábla 9000 lejbe került, tudtuk meg.

Elkezdték kiszállítani a digitális eszközöket a csíkszeredai iskolákba. Többek között okostáblákat, nyomtatókat, szkennereket és közel nyolcszáz új laptopot kapnak a tanintézetek. 26,7 millió lejes európai uniós pályázatról van szó.
László Károly iskolaigazgató arról beszélt, hogy nagyon hasznosnak bizonyult az eszköz, néhány napja szerelték fel, a gyerekek nagy örömmel fogadták.
Ráadásul minden leckét el lehet menteni” – magyarázta az iskolaigazgató. Hozzátette, a tantestület is fogékony rá, de szükség van számukra még további képzésre az oktatási szoftver mélyebb elsajátításához.
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
A 26,7 millió lejes európai uniós támogatásból korábban már 450 csíkszeredai tantermet rendeztek be új, állítható bútorokkal, a digitális eszközök kiszállítása pedig még folyamatban van. Hamarosan közel 800 laptop érkezik az iskolákba, minden tanterembe jut egy-egy, az informatikai laborokba pedig 21-21 darab. A szakműhelyek felszerelése, mint a Kájoni János Szakközépiskolában a tankonyha felszerelése, vagy a Székely Károly Szakközépiskolában a mechatronika szakműhely felszerelése, folyamatban van. Akárcsak a sporteszközök beszerzése. Mindezekre június vége a határidő.
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
A medvék által oly gyakran látogatott Tusnádfürdőn állították fel a turistalátványosságnak szánt, négy méter magas medveszobrot. Az impozáns fémalkotást szerdán avatták fel.
Jelenleg nem lehet módosítani az adók mértékén – tudomásul vette a csíkszeredai képviselő-testület keddi azonnali ülésén a pénzügyminisztérium hivatalos levelét.
Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.
A Bolojan-kormányhoz fordul petícióban a csíkszeredai városvezetés, hogy még az országos költségvetés elfogadása előtt hozzon jogszabályt az adócsökkentésre. Az ügyben elindították az aláírásgyűjtést.
Begyűjtötték a lakossági észrevételeket, fel is dolgozták annak érdekében, hogy a csíkszeredai városi tömegközlekedés járműveinek végleges menetrendjét kialakítsák. Ezt várhatóan március elején vezetik be.
Noha tavaly decemberben elkészült Csíkszeredában az Erőss Zsolt Aréna melletti parkoló újabb kijárata a Decemberi forradalom utca felé, azóta is zárva van. Megnyitásával elkerülhető lesz a Stadion utcában keletkező torlódás.
Míg Csíkszereda polgármestere szerint a szombati megmozdulást az AUR párt használta ki feszültségkeltésre, a tüntetés szervezője állítja: civilként, pártpolitikai érdekektől függetlenül hívta utcára az embereket, és akár perre is kész az igazáért.
A gyimesközéploki Majláth Gusztáv Károly Általános Iskola mellé egy új iskolaépületet építenek európai uniós támogatással. A tanintézet bővítése feloldja a zsúfoltságot, és lehetővé teszi, hogy a távolabb fekvő iskolák diákjai is ott tanuljanak.
Elfogadhatatlan, hogy Csíkszeredában egy szélsőséges párt szervezzen tüntetést, embereket mozgatva, feszültséget szítva – jelezte rövid bejegyzésében Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, az AUR pártra utalva.
A csíksomlyói skanzen-park létrehozásához szükségessé vált egy újabb övezeti rendezési terv (PUZ) elkészítése. A dokumentációt januári ülésén pénteken hagyta jóvá a csíkszeredai önkormányzati képviselő testület.
1 hozzászólás