Fotó: Kristó Róbert
Ünnepélyes keretek között adták át a közúti forgalomnak az új Olt-hidat kedden Csíkmadarason. A Hídvég utcai felújított átjárót számos falubeli jelenlétében avatta fel a település polgármestere, Biró László, Ördögh Imre önkormányzati képviselő, Imre Loránd, a helyi közbirtokosság elnöke, valamint Miklós Géza, az Olt Vízügyi Igazgatóság csíkszeredai szakaszmérnökségének igazgatója.
2012. október 23., 14:432012. október 23., 14:43
2012. október 23., 15:012012. október 23., 15:01
A híd a madarasi önkormányzat és a helyi közbirtokosság összefogásának köszönhetően épült újjá, György Béla Zsolt tervező elképzelései alapján. A hídavatás alkalmából megemlékeztek az 1956-os magyar forradalomról és szabadságharcról is. Testvériskolai kapcsolatok révén, az ünnepségen jelen volt a szegedi Szőregi Kossuth Lajos Általános Iskola képviseletében Bánszki Zsuzsanna és Kardos Kálmán igazgató.
Az összegyülteket Biró Éva önkormányzati képviselő üdvözölte, kiemelve a híd fontosságát, amely elkülönült területeket köt össze. „A híd lényege, hogy embereket köt össze, egyesíti és erősíti őket, azt üzeni, hogy számíthatsz a túlparton lévőkre” – hangsúlyozta.
Biró László polgármester felszólalásában megköszönte mindazok hozzájárulását, akik tevékenyen részt vettek a híd felújításában. „Jelentős állomás a hídavató ünnepség a település életében. Az önkormányzat és a közbirtokosság a híd érdekében összefogott, mert a hidak egyben tartják a közösséget” – hangsúlyozta beszédében Ördögh Imre önkormányzati képviselő.
Megtudtuk, az avatás időpontját nem véletlenül időzítették október 23-ra, az 1956-os forradalom és szabadságharc kitörésének évfordulójára. „A hídavatás tisztelgés a szabadságharcosok, hősök és mártírok előtt, mert Dunának, Oltnak egy a hangja. Az akkori hősök megrengették a kommunista birodalmat, előkészítve annak bukását. A magyar nemzet legyőzötten is győztes volt, mert szabadságra tanította Európát” – fogalmazott Ördögh.
Elkezdődött a fakivágás Hargita Megye Tanácsának székhelye körül Csíkszeredában, hétfőn délelőtt.
Tereprendezés, telekkönyvek összevonása, a szükséges áramellátás biztosítása – javában zajlanak az előkészületek Csíkszentsimonban és a Gyimesközéplokhoz tartozó Hidegségen a sátortetős műjégpályák építésére, amelyek várhatóan idén elkészülnek.
A háromnapos eseménysorozaton néptáncosok, gazdálkodók, helyi lakosok és városi látogatók találkoznak, hogy együtt elevenítsék fel a régi idők kaszáló hangulatát.
Helikopterrel jött Székelyföldre pénteken Ion Țiriac, Románia legismertebb sport- és üzletembere, aki jégpályákat nézett meg, valamint az utánpótlás-jégkorongról is tárgyalt. Úgy tudjuk, hogy Zsögödben Lénárd András üzletemberrel is találkozott.
Fakivágásra készülnek Csíkszeredában, Hargita Megye Tanácsának székhelye körül, az érintett szakaszon útlezárásra kell számítani július 14-én, hétfőn.
Tizenöt éve indult útjára a Kaszáló Kaláka, amely idén is háromnapos eseménysorozattal várja a kézi kaszálás, a népi hagyományok, a közösségi lét és az értékőrző szórakozás iránt érdeklődőket Csíkszentkirályra.
Az utolsó csomagokat is elpakolta kedden a Városi Művelődési Házból a Hargita Székely Néptáncszínház, ezzel befejeződött az együttes költözése. Csíkszeredában több intézmény is ideiglenes helyszínen folytatja a középületek felújítási munkálatai miatt.
Közös táncban csúcsosodott ki az Ezer Székely Leány Napja szombaton a csíksomlyói nyeregben. A rendezvényre a nagy hőség ellenére is sokan kilátogattak, ki gyalog, ki lovas szekérrel, ki népviseletben, ki anélkül.
Az elmúlt harminc év szakmai munkásságát ismerte el Csíkszereda önkormányzata András Mihálynak, a Hargita Székely Néptáncszínház vezetőjének. A Pro Urbe díjat szombaton adták át a csíksomlyói nyeregben.
Folyamatban van a szerkezetépítés a csíkszentkirályi tanuszodánál, amelynek alapozását tavaly ősszel kezdte el a kivitelező. A munkával jól haladnak, így tarthatónak tűnik a határidő, amelynek értelmében idén el kell készülnie a létesítménynek.
szóljon hozzá!