
Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
A Mozgás évének jegyében családi olimpiát tartanak Székelyudvarhelyen június másodikán, a nap végén a nyertesek élményre váltható értékes utalványokat és nyereményeket vihetnek haza. A nyolcpróbás olimpiára gyerekes családok jelentkezését várják – létszámkorlát nélkül –, hiszen a kisiskolástól a nagyszülőig minden családtag része lehet a csapatnak.
2024. május 21., 15:002024. május 21., 15:00
Gyorsasági, erőnléti és ügyességi játékok, vetélkedők, közös sportolás – mindezekre számíthatnak a regisztráló családok.
akik saját szurkolótáborukat is meghívhatják a megmérettetésre.
Mindvégig a mozgáson, a játékosságon marad a hangsúly, de ha már olimpia, akkor sportszerűen, verseny jelleggel fognak zajlani a próbák a székelyudvarhelyi Iskolás Sportklub és Városi Sportklub, vagyis az ISK és a VSK irányításával.
A gyerekes családok létszámkorlát nélkül jelentkezhetnek, de a sportszerűség jegyében
Jelentkezni az erre a célra létrehozott Google-űrlap kitöltésével lehet, május 24-ig.
Medve jelenlétét jelezték hétfőn este Csíksomlyón, a Sarkadi Elek utca 93 szám alatt.
Egy markológépben csaptak fel a lángok hétfőn délután Héjjasfalva községben – tájékoztat a Maros megyei tűzoltóság.
A Román Nemzeti Bank (BNR) egy új, a román festőknek szentelt sorozat ezüstérméjét bocsájtotta ki a numizmatikai forgalomba hétfőn. Ez egyben az első téglalap alakú érme, amelyet a bank a numizmatikai forgalomban kibocsájt.
A képviselőház plenáris ülése hétfőn elfogadta a feddhetetlenségi törvény módosítását és kiegészítését az alkotmánybíróság észrevételei alapján.
Nicușor Dan államelnök hétfőn részt vett a tettrekészek koalíciójának távértekezletén, amelyet Ukrajna függetlenségének napján szerveztek meg.
Egy autó kapott lángra hétfőn délután a Maros megyei Felsőrépán, szerencsére senki sem sérült meg a tűzesetben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Nagy visszhangot váltott ki az országban a szociális ösztöndíjak vakáció alatti megszüntetését célzó tervezet. Civil szervezetek, szülők és diákok tiltakoznak ellene, míg a minisztérium azzal érvel, hogy a támogatás célja az iskolába járás ösztönzése.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) hétfőn kiadott előrejelzése szerint a Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő napokban várhatóan másodpercenként 1600 köbméterre nő.
A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor.
szóljon hozzá!