
Igazi közösségi mozgalommá szerveződött az ősszel indult Lábbuszprogram
Fotó: Erdély Bálint Előd
Öt „megállóból” összesen harminchét kisiskolás indult gyalog iskolába október 4-én, a sepsiszentgyörgyi mintára Székelyudvarhelyen is elindított Lábbuszprogram nyitó napján. A létszám azonban napról napra nagyon gyorsan növekedett, és rövid idő alatt közösségi mozgalommá alakult.
2021. december 22., 15:572021. december 22., 15:57
2021. december 22., 16:492021. december 22., 16:49
A program sikere, a szülők és gyerekek hozzáállása minden várakozást felülmúlt – jelezte Pálfi Kinga, Székelyudvarhely alpolgármestere a szerdai sajtótájékoztatón.
ami az elmúlt időszakban a járványügyi intézkedések miatt igencsak nehéznek bizonyult. A projektben a fő partner a Székelyudvarhelyi Művelődési Ház volt, amelynek igazgatója, Simon Mária Tímea elmondta,
tehát gyalogoltak a gyerekek a város öt plusz két megállójából. Az öt megállón kívül ugyanis két további gyülekezőhely is létesült, azoknak a gyerekeknek, akik a meglévő állomásoktól távol laknak, de szerettek volna részt venni. Ezeknél maguk a szülők vállalták a járatvezetői feladatokat.
Az első napon harminchét gyerekkel indultak, a harmadik héten már elérték a százas létszámot – közölte Simon Mária Tímea. A hatodik hét volt a legmozgalmasabb, 650 gyermek indult azon a héten lábbuszjárattal iskolába. Lábbuszvezetői feladatra egyébként nemcsak intézmények munkatársai, hanem önkéntesek is vállalkoztak, sokan közülük visszatérők, szinte minden megállóban voltak állandó „sofőrök”, akik bevállalták, hogy a gyerekek kedvéért minden nap felkelnek korábban – tette hozzá a Művelődési Ház igazgatója.
Helyi vállalkozók is beszálltak, kávéval, ajándékutalványokkal támogatták a projektet. Minden kulturális közintézmény bekapcsolódott, sokat segített a közlekedésbiztonsági szabályok megismertetésében a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség, amelynek munkatársai hétfőnként vállaltak szolgálatot, de sokat köszönhetnek a szervezők többek között a Z. Sebess József Cserkészcsapatnak, a Webguru cég munkatársainak, akik lábbuszvezetést vállaltak be.
– van, akinek a tíz hét alatt már két ilyen füzetecske is betelt. Jutalmakat is sorsoltak a résztvevők között, így a gyerekek voltak már 3D-moziban, korcsolyázni vitték őket, gyermekfoglalkozásokat tartottak a Művelődési Háznál, a Haáz Rezső Múzeumnál, az Udvarhely Bábműhely előadásaira kaptak bérletet, esőkabátokat is biztosítottak, valamint védőmaszkokat, egyszóval igyekeztek még hasznosabbá, élvezhetőbbé és izgalmasabbá tenni az amúgy is nagyon népszerű programot – tette hozzá Simon Mária Tímea.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Zörgő Noémi, a székelyudvarhelyi polgármesteri hivatal sajtószóvivője elmondta, a környező településekről érkező tanulókra is gondoltak, a megállókat olyan helyszíneken alakították ki, ahol parkolási lehetőség is van, így a vidékről érkezőket a szülőknek csak odáig kellett autóval vinniük.
– tette hozzá Zörgő Noémi. Januártól, amint újra elkezdődik az iskolai oktatás, a lábbuszprogram is újraindul, várják a gyerekeket és az önkénteseket is.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
1 hozzászólás