
Fotó: Pinti Attila
Rendkívüli tanácsülésen szavazta meg Sepsiszentgyörgy tanácsa egy, a duális oktatás fejlesztését célzó konzorcium létrehozását, amelyben a megyeközpont és a megye önkormányzatán kívül tagja lenne a város több szakközépiskolája, illetve magánvállalkozása is.
2023. március 06., 15:262023. március 06., 15:26
A Sepsi Dual néven elindított konzorcium-projektre, illetve a duális oktatást újabb szintre emelő campus létrehozására az Országos Helyreállítási Program keretéből közel 115 millió lejes (áfa nélkül) támogatást igényelnek, illetve a város a megvalósításhoz 16,8 millió lej önrésszel és az összes, pályázati keretből el nem elszámolható költség kifizetésével járul hozzá. A konzorcium vezetője a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, de társult a megyei tanács, továbbá a Puskás Tivadar, Berde Áron és Constantin Brancusi szakközépiskola, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozata, az OTP Bank, a Gospcom, a Tega köztisztasági vállalat, valamint több magánvállalkozás: Bertis, Park Hotel, Compact, Inter Domo és Pro Vitam magánklinika.
A támogatásból a város sepsiillyefalvi kijáratánál, a volt tyúkfarm két és fél hektáros területén húznának fel két épületet, de a komplexum része lenne egy sportterem, illetve szobákat is magába foglalna. A kapacitását 300 tanulóra szabták, ehhez még 40–60 fős tanári állomány, illetve 15–20 fős adminisztratív és kisegítő személyzet alkalmazása lenne szükséges.
E terület szomszédságában egy egész új városrészt tervez a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, ahol főleg fiataloknak szánt lakások épülnének, de zöldövezet, játszótér és bölcsőde is része az elképzeléseknek. Ehhez azonban előbb el kell takarítani a tyúkfarm épületeit, amelyekben jelenleg még különféle kisebb cégek működnek.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
szóljon hozzá!