
Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
A székelyudvarhelyi Szabad Emberek Pártja (POL) önkormányzati frakciója tudomásul vette és elfogadta, hogy a csapatból két önkormányzati képviselő, Szabó Zsuzsa és András Lehel lemondtak mandátumukról – írja Facebook-oldalán politikai alakulat.
2021. augusztus 18., 10:102021. augusztus 18., 10:10
„Kollégáink családi okokkal indokolták, hogy az elmúlt 11 hónap megfeszített tempóját a továbbiakban már nem tudják folytatni, és mintsem, hogy félgőzzel tevékenykedjenek, inkább visszaadják mandátumukat. Sajnáljuk döntésüket, mert munkájuk és tapasztalatuk mindannyiunknak hiányozni fog, de bízunk benne, hogy a város továbbra is számíthat szakmai tudásukra” – áll a szerda délelőtt közzétett bejegyzésben.
A megüresedett képviselői helyek sorsáról a frakció a későbbiekben dönt.

Kevesebb mint egy esztendőnyi önkormányzati munka után visszaadta képviselői mandátumát András Lehel, a Szabad Emberek Pártjának (POL) székelyudvarhelyi tanácsosa és frakcióvezetője.

Amilyen lendülettel és elhivatottsággal bizonygatták a tavaly őszi helyhatósági választás kampányában Székelyudvarhellyel kapcsolatos elhivatottságukat és terveiket, ugyanolyan csendben mondanak le a rájuk ruházott feladataikról a POL erős emberei.

Személyes okokból mondott le önkormányzati képviselői mandátumáról a székelyudvarhelyi András Lehel, aki a Szabad Emberek Pártjának tagjaként állt a választók elé tavaly ősszel. Most a pártnak is búcsút int.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!