
Zsidó Ferenc író és Gyulai Arthur, a csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtár igazgatója
Fotó: Kájoni János Megyei Könyvtár
Botházi Máriát és Zsidó Ferencet kérték fel a csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtár kulturális nagyköveteinek 2025-ben. Az írókkal az év folyamán irodalmi estek és könyvtári rendezvényeken is találkozhatunk.
2025. január 23., 12:172025. január 23., 12:17
2025. január 23., 12:252025. január 23., 12:25
A csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtár olyan kulturális nagyköveteket kért fel a idén a partnerségre, akik a lehetőségekhez mérten segíthetik a könyvtár tevékenységeit,
Botházi Mária
Fotó: Kájoni János Megyei Könyvtár
Az együttműködést elfogadva idén a könyvtárral dolgozik Botházi Mária és Zsidó Ferenc. Az írók író-olvasó találkozókhoz, fiataloknak szervezett irodalmi estekhez, könyvtári rendezvényekhez és egyéb eseményekhez csatlakoznak.
A Kájoni János Megyei Könyvtár hosszútávú víziója, hogy az olvasók, fiatalok és minden lelkes érdeklődő személyesen is találkozzon olyan szerzőkkel, akiket nap mint nap olvasnak és a kor meghatározó személyiségei. A felnövekvő generációk számára pedig kiemelten fontosak a példaképek és az üzenetek.
A Duna példátlanul alacsony vízállása miatt kedden 11 órakor ellenőrzött módon leállítják és leválasztják az országos energiarendszerről a cernavodai atomerőmű 1-es reaktorát – jelentette be hétfő este a Nuclearelectrica.
Kedden kirobbant az elmúlt tíz év első általános, azaz munkabeszüntetéssel járó sztrájkja az egészségügyi rendszerben. A székelyföldi kórházakban arról érdeklődtünk, hogy milyen hatással van az egységek működésére és a betegellátásra a tiltakozás.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök az oktatásban és egészségügyben dolgozók fizetésével kapcsolatos jelentős nézeteltérések miatt a következő két hétben nincs reális esély a közalkalmazotti bértörvény tervezetének elfogadására.
Ismét a tízlejes lélektani határ fölé ugrott a gázolaj literenkénti ára a Lukoil hálózatában, miután az orosz vállalat hétfőn jelentősen emelte az árait. A többi piaci szereplőnél egyelőre pár banival 10 lej alatt maradt az ár.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este kijelentette, hogy a Románia légterébe behatoló drónokat már az első ilyen incidensek alkalmával le kellett volna lőni.
Oroszország soha nem küldött és jelenleg sem küld harci drónokat romániai célpontok ellen, az ezzel kapcsolatos találgatások pedig teljesen alaptalanok – közölte hétfőn Oroszország bukaresti nagykövetsége.
A szenátus elfogadta a törvénytervezetet, amely válsághelyzetet hirdet a kőolaj és kőolajtermékek piacán, és ideiglenes intézkedéssel csökkenti a gázolaj jövedéki adóját. A javaslatot 116 támogató szavazattal és nyolc tartózkodással fogadták el.
Szeptember 30-ig kedvezményes áfával vásárolhatnak lakást az előszerződéssel rendelkező személyek. Az erről szóló törvénytervezetet hétfőn fogadta el a szenátus költségvetési bizottsága.
Az egészségügyi minisztérium több mint 7800 betöltetlen álláshely felszabadítását javasolja az egészségügyi rendszerben, és véleményezésre bocsátja az erről szóló memorandumot – közölte hétfőn a Facebook-oldalán az intézmény.
szóljon hozzá!