
Tavasztól késő őszig virágok diszítik Borszék köztereit
Fotó: Borszék Önkormányzata
Borszék a Kárpát-medence egyik legvirágosabb városa – adja hírül a Hargita megyei város önkormányzata. A Virágos Magyarország verseny idei kiírásán a romániai települések közül a fürdőváros nyerte el a fődíjat.
2023. november 28., 13:372023. november 28., 13:37
A Magyar Turisztikai Ügynökség 2023-ban 30. alkalommal hirdette meg a Virágos Magyarország versenyt, amelybe ezúttal is csatlakozhattak a Kárpát-medence magyarlakta települései. Borszék is élt a lehetőséggel, és bejelentkezett Magyarország legrégebbi és legnépszerűbb környezetszépítő versenyébe, amelynek felhívására évről évre egyre több település önkormányzata mutatja be megszépült közterületeit, gondozott zöldövezeteit.
A verseny idén is mozgósította a hazai és határon túli magyarlakta települések közösségeit, a kisebb falvaktól kezdve a nagyvárosokon át a budapesti kerületekig. Többek között ennek is köszönhető, hogy
Amint Rédai Botond, a borszéki önkormányzat sajtómunkatársa elmondta, nem alaptalanul pályáztak és nem véletlenül érdemelték ki az elismerést, hiszen nagy figyelmet fordítanak arra, hogy a településen rendezett zöldövezeteket és sok-sok virágot láthassanak a helyiek és persze az idelátogató vendégek.
Fotó: Borszék Önkormányzata
Az elismerést Cotrigășanu Cristina, a turisztikai iroda munkatársa vette át a város nevében, és a díjjal járó facsemetét hétfőn el is ültették a fürdőtelepen.
Változékony időjárásra készülhetünk a következő két hétben Erdélyben: a hét közepén jelentősen visszaesik a hőmérséklet, majd ismét melegedés kezdődik. Csapadékra és zivatarokra mindkét héten több alkalommal is számítani lehet.
Megelőző egyezségi eljárást kért a kézdivásárhelyi Secuiana nadrággyár a csődeljárás elkerülése érdekében. A cég tavaly történelmi forgalmat ért el, mégis több mint 10 millió lejes veszteséget könyvelt el, miközben adóssága 23,6 millió lejre nőtt.
A politikai pártok közötti párbeszéd az egyetlen út egy teljes jogkörrel rendelkező kormány megalakításához – jelentette ki Csoma Botond. Az RMDSZ a képviselőházi frakció vezetője szerint a jelenlegi konfliktusok csak az AUR erősödését segítik.
George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, hétfőn felszólítást intézett Nicușor Dan államfőhöz, hogy nevezzen meg egy miniszterelnök-jelöltet.
A közlekedési minisztérium hétfőn közzétett Facebook-oldalán egy űrlapot, amelyet kitöltve az állampolgárok jelenthetik a vonattal való közlekedésük során tapasztalt problémákat, hiányosságokat – közölte a közösségi oldalán Radu Miruță.
Az első félévben 0,3 százalékkal több új személygépkocsit helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 azonos időszakában, a száz százalékban elektromos autók szegmensében 76,6 százalékos növekedést jegyeztek éves összevetésben.
Az év első öt hónapjában tovább mérséklődött a kiskereskedelmi forgalom Romániában az előző év azonos időszakához képest – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
Idén immár negyedik alkalommal végeztek szívtranszplantációt Marosvásárhelyen, egy 45 éves nőnek adva új esélyt az életre. A donor egy 38 éves nő volt, a szervet Jászvásárról hozták helikopterrel.
Az idei első negyedévben 14,679 millió utas vette igénybe a vasúti személyszállítást Romániában, 8,8 százalékkal kevesebb, mint az előző év azonosa időszakában – közölte vasárnap az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A fekete-tengeri földgáz kitermelése történelmi lehetőséget jelent Romániának, de a valódi stratégiai érték nem magában az energiahordozóban, hanem a kitermeléséből származó bevételek felhasználásában rejlik – véli a szakértő.
szóljon hozzá!