
A tervezett bölcsőde 40 gyermek befogadására lesz alkalmas
Fotó: Ilyés Botond facebook oldala
Több mint másfél évig váratott magára a bölcsőde építése Gelencén, miután az önkormányzat az Országos Beruházási Társaságnál (CNI) pályázott rá. Most azonban átvette már a terepet a kivitelező, és nemsokára hozzá is lát a munkálatokhoz.
2025. február 04., 14:272025. február 04., 14:27
2025. február 05., 10:122025. február 05., 10:12
Nemsokára hozzálátnak a bölcsőde építéséhez Gelencén, de több fronton is zajlanak a munkálatok a nagyközségben. Ezekről kérdeztük Ilyés Botond polgármestert.
„A kézdivásárhelyi bölcsődéhez hasonló épül majd a községünkben is, 40 gyermek befogadására lesz alkalmas.
Számos ilyen eset van Gelencén évente, éppen ezért nagyon fontos projekt ez számunkra. 2026 év végéig kell elkészülnie a bölcsődének, de látva a kézdivásárhelyi munkálatok ütemét, bizakodóak vagyunk, hiszen ott is időben befejezte a kivitelező” – jelezte a Székelyhonnak Ilyés Botond polgármester.
De nemcsak a legkisebbek érdekeit nézve terveznek és dolgoznak a községben, az iskolákat is modernizálják.
A Jancsó Benedek-iskolában eddig nem volt tornaterem
Fotó: Farkas Orsolya
„Az iskolánk nem rendelkezett eddig tornateremmel, a gyermekek az udvaron, hideg időben pedig az osztálytermekben tornáztak, ami nem egy megfelelő állapot. Éppen ezért
– magyarázta az elöljáró. Hozzátette, az épület már födél alatt áll, most a villanyvezetés, a vakolás és a külső burkolás következik. Az önkormányzat mindezt önerőből fedezi, de a polgármester reményei szerint a költségvetés biztosítja majd, hogy még idén be tudják fejezni. Emellett a felszegi kettős számú iskolánál is folynak a munkálatok,
A községi sportcsarnokot is folyamatosan modernizálták az elmúlt években, több mint egymillió lejt költve rá. Őrleményes kazánt szereltek be, őrleménytárolót építettek, felújították a járdát körülötte, parkolót hoztak létre, valamint a tetőszerkezetet is felújították a Kovászna Megyei Tanács pályázata révén.
A felszegi iskolánál a kerítést már elkezdték lebontani
Fotó: Ilyés Botond facebook oldala
„Mindemellett az öltözőket is újrafödtük, és egy régi, használaton kívüli épületet is felújítottunk.
– sorolta az elöljáró.
A Szénégető-pusztán is van mit dolgozni a polgármester szerint. Mivel a hely az elmúlt években sok rendezvénynek, valamint tábornak is otthont adott, ezért megérdemli a felújítást, így többek között korszerű mosdókkal szeretnék felszerelni.
A tervezett skanzen projektje is jól halad. Jelenleg az építkezési engedélyekre várnak, amelyeknek köszönhetően majd felállíthatják az adományként kapott régi épületeket, csűrt, zsellérházat. A falumúzeumról, skanzenről itt és itt számoltunk be korábban.
Könnyed, vicces, kisebb téteket felvonultató westerosi történtet adaptált a képernyőre az HBO George R. R. Martin egyik „mellékregényéből”, a Hét királyság lovagjából. Ajánló.
A Pénzügyi Felügyeleti Hatóság (ASF) vasárnap közzétett adatai szerint a kötelező magánnyugdíj-megtakarításokat kezelő nyugdíjalapok vagyona december végén 201,6 milliárd lej volt, 34 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban.
Hárman meghaltak és egy személy megsérült vasárnap a 6-os országúton történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Somfa térségében – tájékoztatott a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Románia meghívást kapott február 19-ére Washingtonba a Béketanács első ülésére, a részvételről azonban csak az amerikai partnerekkel folytatott egyeztetések után dönt a román fél – közölte vasárnap a Facebook-oldalán államfő.
Legyen egy tér, ami biztonságos, szakmailag hiteles, tabuktól mentes, és mindenki előtt nyitva áll – ezzel az elképzeléssel vágott bele a közösségépítésbe öt erdélyi magyar pszichológus. Céljaikról, terveikről kérdeztük a MentaliTea létrehozóit.
A villamos energia, a földgáz és az üzemanyagok magas adóterhelése rontja a román ipar versenyképességét, és közvetve emeli a fogyasztási cikkek árát – állapította meg vasárnapi közleményében az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
A Szervezett Bűnözés és Terrorizmus Elleni Ügyészség (DIICOT) ügyészei a rendőrségi nyomozókkal együttműködve január 23. és február 5. között 66 műveletet hajtottak végre – tájékozatott vasárnap az intézmény.
Önszántából távozott szombaton este fehéregyházi otthonából a 12 éves Boldijar Dorina Rozalia, aki azóta sem tért haza – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság, amely a lakók segítségére is számít a keresésben.
Az elmúlt 24 órában szolgálatot teljesítő közel 25 ezer belügyi alkalmazott több mint 2550 alkalommal intézkedtek, és csaknem 1500 mentési, elsősegélynyújtási és tűzoltási feladatot hajtottak végre – közölte vasárnap a belügyminisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint kedd estig havazással, jegesedéssel, a szél élénkülésével és jelentős lehűléssel járó időjárás várható Románia legnagyobb részén.
szóljon hozzá!