
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Egy anyamedve és két bocs jelenlétét jelezték Farkaslakáról, hétfőn délután.
2024. május 20., 14:382024. május 20., 14:38
A lakókat a RoAlert rendszeren keresztül figyelmeztették, hogy egy anyamedve és két medvebocs jelent meg Farkaslakán a Nagy utcában, hétfőn röviddel két óra előtt. Az utóbbi néhány hétben egyébként

Medvét észleltek a lakók pénteken éjjel Farkaslakán, akik a 112-es segélyhívószámon jelentették az esetet – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
A községközpontban sem példa nélküli az eset, de Farkaslaka mellett több, a községhez tartozó faluból is jelezték, hogy a nagyvadak lakott területen ólálkodnak: Nyikómalomfalván előbb egy családi háznál okozott riadalmat egy medve, majd többször is vissza ment a falu területére, ugyanakkor Kisfaludban illetve Pálfalván is többször kellett már a RoAlerten keresztül figyelmeztetni a lakókat nagyvadak jelenlétére.
Magyar állampolgárságú nő sérült meg vasárnap délután a Székelykő térségben, a Fehér megyei hegyimentők siettek a segítségére.
Csaknem kétszáz ittas gépjárművezetőt szűrtek ki a közlekedési rendőrök az elmúlt két éjszaka egy országos ellenőrző akció során. További tizenhat sofőrnél tiltott szerek fogyasztását mutattak ki a tesztek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése szerint vasárnap este nyolc óráig a Keleti- és a Déli-Kárpátokban, valamint Moldva északnyugati részén villámlásokkal és erős széllel kísért felhőszakadásokra és elszórtan jégesőre kell számítani.
Rekordszámú résztvevő indult a 7. Csíkszentkirályi Roncsderbin szombaton, a fő versenyszám, a rodeó győztesének kihirdetéséhez közel egyórás futamra volt szükség. Karnyújtásnyira volt a meglepetés, de Imre Róbert a negyedik derbigyőzelmét is behúzta.
Dróndaraboknak tűnő tárgyakat találtak szombaton Eforie Sudon és Eforie Nordon – közölték az Eforie Nord-i vízimentők.
Összesen 1679 közúti baleset történt az év első hat hónapjában az országban, ezekben 492-en meghaltak, 1384-en pedig súlyosan megsérültek – tájékoztatott szombaton a Román Rendőrség.
Meleg időre, hőségre és zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adtak ki szombaton a meteorológusok Románia nagy részére.
Csak felvételről megmosolyogtató, élesben azért ennél durvább volt a helyzet, amikor egy fiatalember egy krosszmotorral menekült a rendőrök elől Ilfov megyében.
Kereken három Celsius-fokig esett vissza a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában, ez volt az országos minimum augusztus 29-én a lakott települések sorában.
szóljon hozzá!